Létající auta

Létající auta tu jsou cobydup. Miami je na to připravena

Už jste někdy přemýšleli o budoucnosti? Jaké to bude za několik desítek let? Co všechno budeme mít, v čem budeme jezdit nebo jak o vlastně bude na světě vypadat? Ovládnou zemi roboti, jak to ukazují mnohé americké filmové trháky, nebo to bude jako v Harry Potterovi a my budeme jezdit v létajících autech? Zejména poslední myšlenky se chytili developeři, kteří se rozhodli připravit se na budoucnost. Jsou si jistí tím, že zanedlouho se do světa dostanou létající auta a chtějí být o krok napřed. Rozhodli se tedy, že na dvousetmetrovém mrakodrapu postaví přistávací plochu, která bude určena létajícím autům.

Možná se to zdá jako předčasné, ale na druhou stranu proč ne. Kdo ví, co ukáže blízká nebo vzdálená budoucnost, je však dobré být na ni připraveni. Developeři se v Miami rozhodli, že na dvousetmetrovém mrakodrapu přichystají speciální přistávací plochu, která bude určena létajícím automobilům.

Přistávací plocha bude sídlit na domě, v němž nejdražší apartmány stojí přes dvě stě milionů korun. Jedná se o miamský mrakodrap Paramount Miami Worldcenter, na němž má být přistávací plocha dokončena už během příštího roku, pokud tedy všechno půjde podle plánu.

Někde se staví parkoviště, jinde zase přistávací plochy

Podle developerů to vůbec není předčasné, naopak je to jistá výhoda, která jim zanedlouho přijde vhod. Developeři moc dobře vědí, že už svět má svou technologii na výrobu létajících automobilů, jenom zatím nebyla převedena do praxe. Zatím se setkáváme jenom s technologiemi, jako jsou drony, které umí převážet pasažéry. Létající automobily jsou další na seznamu.

Co bude s přistávací plochou nyní?

Samozřejmě developeři si nedělají iluze o tom, že létající automobily ovládnou svět už příští rok. Je jim jasné, že to ještě pár let potrvá, proto do té doby bude plocha sloužit jako vyhlídka pro návštěvníky.