Když není možné cestovat nalehko, je motorka dobrý nápad?

Když není možné cestovat nalehko, je motorka dobrý nápad? 

Někdy se jede jen pár kilometrů, jindy přetnete celou republiku. A na takové výjezdy už je třeba být řádně vybaven, ideálně sadou zavazadel, která nebude překážet a zároveň pojme vše nezbytné, aby vám na cestě nic nechybělo.  

Balíme  

Jet jenom s batohem mnohdy nestačí. A ani to není bezpečné. Při ostrých zatáčkách nebo stoupání a klesání není nálož na zádech žádoucí, může zahánět těžiště těla pryč a jízda na motorce může představovat skutečné riziko. Mnohem lepší je varianta, kdy si pořídíte zavazadla na motorku a umístíte je do stran a do zadní části, kde nepřekáží bezpečné a pohodlné jízdě samotnému řidiči ani spolujezdci.  

Těžká volba  

Na výběr je celá řada typů, tvarů, materiálů i velikostí. Musíte se rozhodnout podle toho, co se k typu motocyklu hodí, co hodláte převážet, jak moc chcete stroj zatížit, jak často budete kufry využívat a v jakém počasí jezdit. Zavazadla na motorku jsou poměrně velkou finanční investicí a nepromyšlená koupě se vám může vymstít při každé jízdě.  

Někdo dává přednost robustním koženým kufrům, další chce okované válečky vhodné na choppery. Jsou i takoví, co nedají dopustit na pevný textil, který vydrží slabší přepršku, nebo se vezou na vlně retra a funkčnost a moderní materiály nechávají daleko za sebou. Brašny, tailbagy, kufry a taštičky a pouzdra. Je toho tolik, že vám průzkum trhu zabere několik dní.  

Něco navíc 

Pokud vám klasické kufry nestačí a chcete vše dotáhnout k dokonalosti, jsou k mání zajímavé vychytávky, díky kterým bude každá jízda ještě o něco lepší. Co třeba tankvak s průhlednou přední stranou a kapsou na vložení mapy, abyste měli přehled, kam míříte? Stejně dobře poslouží i speciální pouzdra na navigaci nebo mobilní telefon. Nebo vás láká malá upínací kapsička na nohu, kam schováte všechny drobnosti jako klíče nebo powerbanku a záložní kartu do fotoaparátu?