Mariánské Lázně

Kde strávit letošní dovolenou? Co třeba Mariánské Lázně?

Léto sice pomalu ale jistě končí, doba dovolených je ale pořád v plném proudu. Kdo na ní ještě nebyl, ten má nejvyšší čas vymyslet, kam pojede. Co třeba místo, které je za normálních okolností plné zahraničních turistů, ale letos jich tam je poskrovnu? Jedno takové místo najdete na západě České republiky, jsou to Mariánské Lázně. A že stojí za návštěvu.

Na kolonádě, u zpívající fontány, v miniaturparku Boheminium, v ulicích. Tam všude jsou za normálních okolností davy zahraničních turistů, na našince sotva narazíte. Letos je tomu ale jinak. Ne že by ulice zely prázdnotou, ale většina lidí jsou Češi.

„Když jsme se v Mariánských Lázních byli podívat v červnu, po ulicích se procházelo jen pár lidí. V červenci už jich bylo o poznání víc, z jejich úst ale zněla naše krásná čeština. To město už dlouho nepamatuje.“ říká jeden z letošních lázeňských hostů. A ostatní mu jistě dají za pravdu.

Karolinin pramen

Na co se můžete v Mariánských Lázních těšit?

Lákadlem je krásná příroda, elegantní hotely, léčivé minerální prameny, lázeňské oplatky, samozřejmostí jsou i lázeňské procedury. Co taky jiného, když je řeč o lázních?

Mezi zdravotní indikace, na které se Mariánské Lázně zaměřují patří jak nemoci pohybového aparátu, tak onemocnění trávicího ústrojí, gynekologická onemocnění, nemoci ledvin a močových cest, nemoci dýchacích cest, metabolická onemocnění a onkologická onemocnění.

Takhle široké indikace jsou důsledkem desítek pramenů, které zde vyvěrají. Většina z nich se používá k léčbě nemocí močového ústrojí, některé ale lze použít i k léčbě jiných obtíží.

Do lázní jen na wellness? Ano!

Mariánské Lázně nejsou otevřené jen těm, které trápí nějaké ty neduhy, jet sem může úplně každý. Jen tak si odpočinout, zalenošit u bazénu nebo pod rukama šikovného maséra.

Co v Mariánských Lázních musíte vidět?

Kromě dominanty města, kterou je zpívající fontána, zve k návštěvě také zdejší muzeum, obora s daňky, rozhledna Hamelika, miniaturpark Boheminium i Geologická stezka.