Kam vzít drahou polovičku na Valentýna?

Kam vzít drahou polovičku na Valentýna?

Valentýn se pomalu, ale jistě blíží, a tak se řada mužů či obecně zamilovaných párů rozhoduje, kam vyrazí během svátku všech zamilovaných. Zájem o pobyty v nejrůznějších hotelech je opravdu obrovský, otázkou však je, jestli zůstat v České republice nebo jestli zamířit raději do zahraničí, kde se oslaví společná láska. Pakliže vás stále nic nenapadá, pakliže nevíte, kam svou drahou polovičku vzít, máme pro vás rovnou několik tipů, z nichž si určitě vyberete.  

I když je Valentýn svátek americký, stejně je populární i u nás. Některé akce a svátky se zkrátka tak oblíbily, že je bereme jako samozřejmost. Svátek všech zamilovaných je jednou z akcí, kterou už lze vzít za svou, a tak si prozraďme, kam v polovině února vzít drahou polovičku na romantický výlet.  

Amsterdam 

Nechcete zůstávat v České republice? V takovém případě byste měli vyrazit třeba do Amsterdamu, kam letí takřka každé druhé letadlo. Amsterdam patří k cenově přijatelným destinacím, letenky koupíte doslova za hubičku (zejména tehdy, kdy je chytíte takzvaně “last minute”).  

Amsterdam je pro prožití svátku všech zamilovaných opravdu ideálním místem. Nabízí romantická zákoutí, také krásné uličky, které jsou protkané vodními kanály a historickými památkami. Navíc je zde mnoho skvělých restaurací, kde se vám dostane výjimečného gastronomického zážitku.  

Annecy 

Nechce se vám jet do pravých italských Benátek, ale vaše drahá polovička by Benátky přece jenom navštívila? Vezměte ji do Annecy, což je historické město v oblasti Horního Savojska, kterému se také přezdívá Benátky Alp. Důvodem toho je, že se město také svým způsobem ocitá na vodní hladině. Je stejně malebné jako italské Benátky, zejména na počátku jara vypadá město opravdu pohádkově.  

Pokud vyrazíte právě sem, nezapomeňte si vzít s sebou fotoaparát, jelikož město se řadí k nejvíce fotogenickým místům na světě. Zejména blízké jezero, které nese stejný název, je fotogenické a krásné. Vždyť patří k nejčistším jezerům v celé Evropě.