Kam na výlet na kole? Připravte si plán na jaro

Kam na výlet na kole? Připravte si plán na jaro

Hned, jak opadnou poslední zbytky sněhu, se můžete vydat na skvělý cyklovýlet, který zpestří třeba vaši jinak nudnou a stereotypní dovolenou. Během uplynulého roku výrazně stoupla popularita právě tohoto sportu, čemuž se nemůžeme divit. Cestovat jsme bez omezení nemohli, proč se tedy nevydat na kolo, které nám zatím nikdo nezakázal? Pokud se už nemůžete dočkat, až se teploty odrazí od bodu mrazu, připravte si svůj plán – takový seznam míst, kam se na kole vydáte. 

Projeďte na kole Adršpach 

Mezi oblíbené cyklistické lokality patří Adršpach. Pro toto místo jsou typické zdejší skály, které si zahrály v mnoha krásných českých pohádkách. Kolem skal a zdejším okolím vede středně náročná trasa, která má zhruba dvacet kilometrů. Začít můžete například v Teplicích nad Metují, projedete kolem Zámečku Skály a skončíte právě ve zmiňovaném Adršpachu. 

Vzhůru do Babiččina údolí 

V nedávné době jsme na televizních obrazovkách mohli vidět minisérii pojednávající o životě Boženy Němcové. Ta stojí za unikátním dílem Babička, jejíž údolí můžete vidět i ze sedla kola. Trasy vedoucí Babiččiným údolím, respektive zdejším okolím nejsou nijak náročné, navíc jsou lemovány nádhernými skálami a dech beroucí přírodou.  

Prozkoumejte Ladův kraj 

Pokud milujete ilustrace Josefa Lady, pak vás to nejspíše zavede do Hrusic. Právě zde se malíř narodil a právě tudy vede krásná cyklostezka, která vám umožní prozkoumat Ladův kraj ze sedla kola. Zdejší cyklostezka má přes dvacet kilometrů a končí v Mnichovicích. I když vám cestu zkříží jeden velký kopec, je trasa pak příjemná a nenáročná.  

Až na zámek Červená Lhota 

I Třeboňsko nabízí opravdu krásné cyklostezky, z nichž si stačí vybrat jednu, kterou projedete na svém kole. Co třeba zvolit tu, která vede na krásný pohádkový zámek Červená Lhota, kde se natáčela nejedna známá česká pohádka?