Jedete do exotické destinace? Pozor na vyhlášky, mohou vás stát pěkný balík

Jedete do exotické destinace? Pozor na vyhlášky, mohou vás stát pěkný balík

Cestování se řadí k oblíbeným činnostem Čechů během léta. Je pravdou, že lidé s oblibou vyhledávají hlavně zahraniční destinace, jelikož touží po tom, aby se okoupali v moři a slyšeli jen šumění palem ve větru. Je však pravdou, že mnozí Češi si neuvědomují, že každá exotická destinace má mimo jiné i své vyhlášky, za jejichž porušení hrozí člověku opravdu nemalé pokuty. V případě, že se do zahraničí také chystáte, vybrali jsme několik vyhlášek, které je třeba mít na paměti, jinak zaplatíte pěkný balík.  

Po městě nechoďte jen tak v plavkách 

Jedete do Chorvatska? Pak byste měli na sebe něco hodit, když jdete třeba na pláž. Chodit jen tak v plavkách je totiž zakázané, a to konkrétně v nejoblíbenějších turistických destinacích, jako je Dubrovník nebo Split. I když do Chorvatska jezdíme každým rokem ve velkém množství, tento zákaz si neuvědomuje takřka žádný český turista, přesto za jeho porušení hrozí nemalé pokuty, které se mohou dostat až do tří a půl tisíce korun.  

Dovolená se psem vás může vyjít draho 

A to konkrétně ve Španělsku. Pokud jste do Španělska vzali svého čtyřnohého přítele, nezapomeňte po něm všechny exkrementy uklidit. Pokud byste totiž exkrementy nechali na ulici, můžete získat pokutu až ve výši čtyřiceti tisíc korun. A to opravdu není malá částka za nechaný exkrement  na ulici.  

Jakou květinu darovat Italce? 

Do Itálie jezdíme taktéž s velkou oblibou. Itálie se řadí k nejoblíbenějším turistickým destinacím, čemuž se ostatně nemůžeme divit. Je tu všechno, co člověk na dovolené potřebuje. Pokud byste se v této destinaci chtěli třeba ženě odvděčit, doporučujeme darovat růži, což je sázka na nejistotu. Pokud dáte červenou, je to růže z vášně, žlutá naznačuje žárlivost a bílá je jedna velká záhada. Nikdy však nedávejte chryzantémy. Sice vám za to nehrozí pokuty, ale obdarovanou touto květinou můžete velice urazit. Chryzantémy jsou totiž rostliny hřbitovní, při jiných příležitostech než při pohřbech se opravdu nedávají.