Jaké aplikace z mobilního telefonu raději ihned vymazat?

Jaké aplikace z mobilního telefonu raději ihned vymazat?

V průměru má člověk ve svém mobilním telefonu stažených i několik desítek mobilních aplikací. Zatímco některé jsou do našich mobilních telefonů instalovány automaticky a registrujeme je už při prvním zapnutí mobilního telefonu, jiné jsou do mobilního telefonu instalovány námi samotnými. Bohužel řada lidí si do svého telefonu instaluje aplikace, které nejsou zrovna bezpečné. Řada z nich totiž odebírá naše osobní údaje nejen v době, kdy aplikaci používáme. Je proto nutné si na ně dát pozor.  

Jelikož je ale svět mobilních aplikací opravdu rozmanitý a široký, nabízí se otázka, které konkrétní mobilní aplikace tedy máme ze svého mobilního telefonu vymazat, abychom zůstali v bezpečí. Zeptali jsme se na otázku odborníků a ti ve svých odpovědích byli velice konkrétní.  

TikTok 

V současné době asi nejpopulárnější mobilní aplikace – to je TikTok. Při jejím používání si však prakticky žádný uživatel neuvědomuje, že během toho, co vytváří video na konkrétní písničku, aplikace shromažďuje velkou spoustu uživatelských dat. A i když možná aplikace data nikdy nepoužije, přesto bychom měli k této aplikaci přistupovat velice opatrně. Pamatujte na to, že jen jedna obyčejná aplikace může ukrást údaje nejen z mobilního telefonu, ale také z využívající paměťové karty apod.  

Facebook 

I aplikace Facebook patří k těm, ke kterým je třeba přistupovat opatrně. Nejednou se prokázalo, že Facebook využívá data uživatelů ke svému prospěchu či dokonce že s nimi obchoduje a předává je jiným společnostem, jež s daty uživatelů nakládají dle svého uvážení.  

Angry Birds 

Aplikace Angry Birds patří k oblíbeným, milují ji především děti. Jenže je to hra, která má velice špatnou pověst. Populární hra čerpá data uživatelů, které pak používá proti nim v různých reklamních kampaních, jež jsou rázem nápadně trefně nastaveny.