Jaká jsou tajemství jezera Loch Ness?

Jaká jsou tajemství jezera Loch Ness?

Kam plánujete vyjet v blízké době? Chystáte se do hor nebo spíše chcete prozkoumat zahraniční kout? Pokud vám smíme něco doporučit, doporučujeme vám Skotsko, které je plné krásných a dech beroucích míst. Mimochodem, není jiné země, které by se týkalo tolik záhad, tajemství, pověstí a bájí. Pokud patříte k lidem, kteří věří na pověsti a na podobné věci, měli byste do Skotska zamířit. Konkrétně byste měli zamířit k jezeru Loch Ness, o němž se říká, že v něm žije příšera.  

Jezero Loch Ness je dnes druhým největším jezerem ve Skotsku. Pravdou však je, že mnoho lidí o tomto faktu nemá ani zdání, jelikož se zaměřují jenom na zdejší příšeru, která zde má žít či přežívat. Právě zdejší příšera, kterou dlouho nikdo neviděl, přesto o které existují reální záběry, je největším lákadlem turistů, kteří se díky ní o jezeru Loch Ness dozví i trochu více informací.  

Abyste do Skotska nejeli naprosto nepolíbení, prozradíme vám několik dalších tajemství, které se jezera Loch Ness týkají. Opravdu to zde není jenom o příšeře.  

Jezero je temnější než ostatní 

Pokud by to šlo a jezera bychom postavili vedle sebe, jezero Loch Ness by vám přišlo daleko temnější než jakékoli jiné jezero na světě. Důvodem je mrtvá voda, která se v jezeře Loch Ness nachází. Málokdo ví, že jezero je tektonicko-ledovcové. Hloubka je značná, vody se špatně prohřívají.  

V jezeře nežije jenom zdejší příšera 

Samozřejmě v jezeře toho žije tolik! Nenašli bychom zde jen příšeru, která je samozřejmě dominantní pro zdejší jezero. Kromě ní žije v jezeře také mnoho ryb, k nimž patří úhoř evropský, také štika obecná nebo mihule potoční. Našli bychom zde však i lososa obecného, sivena severního nebo nejrůznější druhy pstruha.  

Jezero, které fascinuje 

Jezero Loch Ness patří k jezerům, nad kterými zůstávají lidé fascinováni. Pro lidé po celém světě je velice zajímavé, že Skotové vyslovují pořádně písmeno “ch”, už proto je jezero Loch Ness tak zajímavé.