Jaká auta dnes patří k nejdražším na světě?

Jaká auta dnes patří k nejdražším na světě?

V současné době se žebříček nejdražších automobilů prakticky neustále mění. Proto nahlédněme do nejaktuálnějšího žebříčku nejdražších aut světa. Své prvenství si už rok drží automobil z dílny Bugatti, a to konkrétně model Bugatti La Voiture Noire, který vyjde na skoro devatenáct milionů dolarů. Je to naprostý světový unikát a na světě existuje jenom jeden jediný kus tohoto vozidla. Podívejme se však i na další příčky žebříčku nejdražších aut světa.  

V první desítce najdeme Lamborghini i McLaren 

V žebříčku nejdražších automobilů světa byste našli opravdové unikáty. V první desítce se najde například Lamborghini Veneno Roadster, které vyjde na čtyři a půl milionů dolarů. Aktuálně se tento vůz nachází na šesté pozici z žebříčku. Vůz byl představen už před dlouhými šesti lety, stále se však řadí k nejdražším na světě. Na světě je dohromady jenom devět automobilů tohoto typu a tohoto modelu a každý model už má svého majitele.  

Těsně za Lamborghini parkuje McLaren P1 LM, který aktuálně stojí přes tři a půl milionu dolarů. Jedná se o limitovanou výrobní variantu, která má instalované trubky katalytického konvertoru a která může dosáhnout až 345 km/h.  

Na osmém místě parkuje Lykan Hypersport 

Za zhruba 3,4 miliony dolarů koupíte unikátní červený sportovní vůz Lykan Hypersport, který do světa vyjel z libanonské výroby. Tento sportovní vůz byl vyroben a také samozřejmě navržen na Středním východě a představen světu byl před sedmi dlouhými lety, přesto je stále připomínán a přesto se stále řadí k nejdražším vozidlům světa. V té době se dokonce jednalo o třetí nejdražší výrobní auto, dnes sídlí na osmé pozici zmiňovaného žebříčku.  

K jeho přednostem patří například využívání holografického zobrazovacího systému na středové konzoli, která má interaktivní pohybové prvky. Kromě toho je pro něj typické i zlaté sešívání na sedadlech, což mu dodává na luxusu.