Jak ztratit nervozitu, aneb nechte nervozitu doma

Jak ztratit nervozitu, aneb nechte nervozitu doma 

Tenhle problém snad tíží většinu z nás, a kvůli téhle „maličkosti“ se nemusíme vždycky dostat do úspěšné fáze. Jak tomu ale zabránit se dozvíš v bodech v pokračování článku. Před jakýmkoliv vystoupením, zkouškami, testy aj. se tyto body budou hodit! 

Nádech, výdech 

Vždy se zhluboka nadechněte, prokrví se vám mozek. Asi si nad tímhle bodem povytahujete obočí, ale divili byste se, jak to pomáhá. Přeci jen, až se budete klepat nervozitou, tak to zkuste, a nebojte se ani, když budete přes tabulí přednášet nebo vystupovat. 

Hodně pijte a jezte  

Vaše tělo potřebuje energii dodávanou potravinami nebo pitím. Jakmile nebudete snídat živiny, kterými se opravdu zasytíte a nezapijete minimálně jedním šálkem čaje, je vaše tělo na celý den nepřipravené. Potom se nemůžete divit, že se to bude projevovat mrzutostí, a hlavně tvými nepovedenými výsledky. 

Mlsněte si nějaké dobré čokolády  

Připravte si na den minimálně tabulku čokolády, nějaké, na které si opravdu pochutnáte. Snězte ji celou a klidně si k tomu ještě něco zobněte. Dobré je teplé mléko, uklidňuje. 

Udělejte si radost  

Kupte si něco nového na sebe na nějaký pohovor, přednášku, vystoupení, ať už se jedná o maličkost. Je dobré šátek, šperk, něco, co na sobě budete vnímat. Může se stát, že se na ten den budete i těšit, až si na sebe vezmete něco nového. 

Věřte si 

Nesmíte se sami sebe hned ze začátku zrazovat. Je důležité, abyste si věřili a uměli si říct, že nejde o život. Zkuste si zvětšit sebevědomí, i když to takhle není dobré, prostě si stoupněte před zrcadlo s vaší oblíbenou písničkou a nahlas si řekněte, že je vám to všechno jedno. Uvidíte, že to není jednou za čas vůbec špatné. 

Dělejte pro dobrý výsledek všechno 

Je možné, že se vám to nepovede, a proto se zkuste předem co nejlépe připravit. Jakmile se vám to totiž nepovede, je jasné, že si to budete dávat za vinu, a to se mnohem hůř nese.