Jak zrychlit zpomalený počítač

Jak zrychlit zpomalený počítač 

Zasekává se váš počítač i při jednoduchých úkonech a jeho výpočetní kapacita je pro vás nedostatečná? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, které by pro vás mohly přinést jednoduché řešení. 

Smazání nepotřebných souborů 

Prvním krokem, který byste měli provést, pokud jste nespokojení s rychlostí svého počítače je odstranění nepotřebných souborů. Staré fotografie, již shlédnuté filmy nebo složky s nepoužívanými multimédii různého druhu mohou zabírat na disku podstatnou část prostoru. Díky tomu se může vytížení počítače zvednout i o několik desítek procent, což se samozřejmě negativně projeví na rychlosti. 

Odinstalování nepoužívaných aplikací 

Stejná je situace v případě instalace aplikací. Ty na disku logicky také zabírají místo a pokud tedy některé z nich pravidelně nepoužíváte zvažte jejich odinstalování. 

Kontrola antivirovým programem 

Jestliže je váš disk vyčištěný a počítač se i tak dále zasekává, nechte ho otestovat antivirovým programem. Na trhu je jich k dispozici celá řada a vy díky tomu zjistíte, zda není počítač napaden malwarem nebo virusem, který má samozřejmě na výkon negativní vliv. Na druhou stranu, pokud antivirus pracuje na pozadí a pravidelně testuje svévolně váš počítač, musíte počítat s jistou mírou zpomalení. 

Vypnutí automatického spouštění aplikací 

Krokem, který byste měli v případě pomalejšího počítače bezesporu učinit je deaktivace automatického spouštění aplikací při startu. Vyhnete se tak nárazovému zatížení, které zásadně ovlivňuje výkon. 

Používejte počítač chytře 

Posledním a možná vůbec nejdůležitějším tipem je nutnost chytrého užití počítače. V internetovém prohlížeči nespouštějte zbytečně velký počet oken, nezapínejte bezdůvodně několik aplikací na jednou a počítač pravidelně vypínejte. Díky těmto úkonům nebudete zahlcovat výpočetní výkon zbytečnostmi, což vašemu počítači jistě uleví.