Jak vybrat kliku ke dveřím

Jak vybrat kliku ke dveřím

Může se to zdát chlapská disciplína, ale i ženy mají často dobré nápady v rámci designu. Vybrat si ideální kliku ke dveřím je stejně složité jako vybrat si poštovní schránku. Člověk si říká, že to jsou naprosté drobnosti, jež posléze bereme jako samozřejmosti, ale pravda je ve skutečnosti někde zcela jinde. Tyto detaily se totiž velkou měrou podílí nejen na celkovém pocitu z interiéru a exteriéru, ale mají vliv i na míru spokojenosti v budoucím bydlení. Podívejme se nyní na kliky a prozraďme si, který materiál je trefou do černého.

Nabídka klik na trhu je poměrně široká a zahrnuje celou spoustu materiálů. Jasnými favority jsou ale pouze dva, a to mosaz a nerez. Oba materiály mají své světlé stránky, proto se s nimi blíže seznamme.

Mosaz je odolný a designově dokonalý

Materiál kliky se zpravidla vybírá podle toho, kde bude klika jako taková sídlit. Jak hojně bude užívána a bude v interiéru nebo exteriéru? Vnější vlivy mají na její stav obrovský vliv a musí být při výběru bezesporu zohledněny.

Takové mosazné alternativy jsou poměrně odolné, navíc designově dokonalé. Jelikož je mosaz velice pružný, zpracovává se do různých zajímavých tvarů, aniž by došlo k narušení kvality zboží.

Nerez se pyšní dlouhou životností a také skvělou odolností

Podobně skvělou odolností se pyšní nerezové alternativy. Nerezové kliky ke dveřím se umísťují na do frekventovaných prostor domu (velice často se s nimi setkáte také na veřejných místech, ve školách nebo v nemocnicích). Do karet klikám hraje i jejich dlouhá životnost.

Mosaz a nerez mají velice podobné vlastnosti. Je však třeba konstatovat, že se nemusíte uchylovat pouze k jednomu materiálu, ale že u vás může zvítězit jejich kombinace. Jednotlivé materiály jsou si velice podobné i po stránce vzhledu, proto je můžete kombinovat čili do svého domova smíte umístit jak mosazné prvky, tak tradiční nerezové alternativy. Konečné rozhodnutí je ryze na vás.