Jak ušetřit při nakupování elektroniky

Potřebujete si domů pořídit novou elektroniku? Možností, jak při koupi nového elektronického společníka ušetřit je celá spousta. 

Bazary a použité modely 

Pravděpodobně nejoblíbenější volbou je pro běžné spotřebitele hledající výrazné slevy na pořizované zboží volba bazarových provozoven. Pokud jste ochotní smířit se s tím, že danou elektroniku již před vámi někdo používal a dokážete dobře odhadnout reálnou cenu prodávaného zboží, budou pro vás bazary ideální. Díky široké nabídce můžete snadno hledat i na internetu. Při nákupu z druhé ruky však buďte vždy obezřetní a ověřte si důvěryhodnost prodejce i reálné kvality kupovaného produktu. 

Repasovaná elektronika 

Alternativu k čistě bazarovému zboží přináší repasované produkty. Ty jsou specifické tím, že se jedná o opravené modely, které původně vykazovaly vady neslučitelné s provozem, ale díky šikovným rukám servisních techniků byly opět uvedeny do provozu. 

Logicky tak tato elektronika přináší podstatně nižší pořizovací ceny, přestože mnohdy může nabídnout kvalitu srovnatelnou s běžným zbožím. I zde však platí, že je nutné objektivně ohodnotit kvalitu a skrytá rizika, která jsou s koupí bezesporu spojená. 

Předváděcí kusy 

Pokud jste více konzervativní a bazarové nebo repasované modely jsou pro vás zapovězenou volbou, zkuste popřemýšlet nad pořízením předváděcích kusů. Ty jsou obvykle vystaveny na prodejnách, kde mají zákazníci možnost jejich ozkoušení a jsou proto také reálně opotřebované. Na druhou stranu míra jejich užití bývá velmi nízká a pokud dobře vyberete, mohou se bez problémů rovnat novým produktům. 

Rozbalené nebo vrácené zboží 

Podobným způsobem pak můžete pořizovat také produkty, které zákazníci vrátili během zákonem stanovené lhůty určené k možnosti odstoupení od kupní smlouvy. I u nich mnohdy platí, že jsou ve stavu nových modelů. Obchody jsou nicméně povinné prodávat je ve speciálním režimu, takže si můžete přijít na zajímavé úspory. Dejte si však pozor na zkrácenou záruku. 

Slevy 

Logickou volbou jsou pak samozřejmě také různé slevové akce, které mohou běžné pořizovací ceny pokrátit i o několik desítek procent. Vhodné je zejména využívání různých promo akcí či slevových kuponů.