Jak ušetřit při cvičení čas, a přesto zhubnout?

Jak ušetřit při cvičení čas, a přesto zhubnout?

Jelikož nám plavková sezona klepe na dveře, není čas ztrácet čas. Zejména ženy chtějí dopilovat své bříško k naprosté dokonalosti, snaží se v posilovně trávit co nejvíce času, aby stoprocentně do léta hubly na takovou váhu, jakou si přejí mít. S přicházejícími letními měsíci motivace zhubnout rapidně roste, bohužel už se čas krátí, a tak to mnohé ženy může dostat do stresu. Musí kromě cvičení stíhat i celou řadu jiných věcí, vždyť život se netočí jen kolem cvičení. Proto přinášíme tipy, jak i při cvičení ušetřit čas, přesto ale efektivně zhubnout.  

Každá žena či ten, kdo chce zhubnout, ovšem ne na úkoru jiných věcí, se musí naučit pracovat s časem. Den je pro každého člověka stejně dlouhý, je však na každém člověku, jak čtyřiadvacet hodin využije. Pojďme si říct, jak při případném cvičení čas trochu ušetřit, aniž by to znamenalo přibrání.  

Udělejte si plán, který dodržujte 

Takzvaný to-do list je dobrá věc, ale je to jen seznam věcí, které musíme splnit a které musíme udělat. Doporučujeme si spíše udělat plán, který se rozhodnete dodržovat. Plán bude časově přesný, sport vám bude vyplňovat volné chvilky. Když však budete mít plán, opravdu se nevymlouvejte a dodržujte to. Brzké vstávání je bohužel na místě, využívejte případně ke sportu i obědové pauzy, pokud jsou dostatečně dlouhé.  

Vždycky vězte, co budete dělat 

Mnozí lidé se nahrnou do posilovny, aniž by měli nějaký konkrétní plán toho, co budou dělat. A tak třeba půl hodiny jen sedí a neví, co si mají zacvičit. Jenže to je mrhání časem, kterému je třeba zabránit. Doporučujeme mít vždy připravený konkrétní trénink, bez toho to nejde. Sepište si klidně do telefonu několik poznámek, které vás navedou na cvičení, jež jste měli v plánu.  

Za krátký čas mnoho kalorií 

Vyplatí se podstupovat raději kratší tréninky, během kterých však spálíte velké množství kalorií než dlouhé tréninky, které nebudou efektivní. Existuje hromada byť jen půlhodinových tréninků, které vám však mohou přinést vytoužené výsledky daleko rychleji než hodinové tréninky, při nichž se stěží zapotíte.