Jak si vybrat vestavěnou skříň?

Jak si vybrat vestavěnou skříň?

Zdálo by se, že výběr vestavěné skříně je celkem jednoduchá záležitost. Opak je ale pravdou – jelikož vestavěnou skříň není možné jen tak jednoduše přemístit či vyměnit, měla by vám vyhovovat třeba i několik desítek let. Nebo minimálně do doby, než se pustíte do další rekonstrukce bytu.

Materiál

O životnosti vestavěné skříně nerozhoduje její viditelná část, tedy dvířka, ale boční a zadní konstrukce. Investujte do skříně s hliníkovými rámy a u pojízdných dveří do koleček s ložisky, která jsou kvalitnější a méně hlučné. Dvířka skříně mohou být ze dřeva nebo z lamina. Pří výběru bude záležet především na vašich finančních možnostech, dřevěné skříně jsou pochopitelně dražší. Pokud se rozhodnete doplnit dvířka zrcadlem, nechte ho potáhnout bezpečnostní folií.

Uspořádání

Dalším důležitým faktorem u vestavěné skříně je vnitřní uspořádání prostoru. Samozřejmě záleží na vašich preferencích, avšak vyplatí se dodržovat několik základních pravidel. Rozestupy mezi jednotlivými policemi by měly být ideálně nastavitelné, abyste je mohli podle potřeby upravovat. Ve vyšších skříních si můžete dovolit zabudovat dvě šatní tyče nad sebe, v nižších vám bude muset stačit jedna. Praktickou vychytávkou je zabudované osvětlení, díky kterému nebudete muset v brzkých ranních hodinách rozsvěcet v celé místnosti.

Pokud vybíráte skříň do dětského pokoje, nejspíš zvolíte jinou než tu, kterou si umístíte do ložnice. Děti mají rády živé a jasné barvy, avšak zkuste je trochu umírnit, velká barevná plocha by je mohla rušit od spánku. Co se týče materiálu, lepší je lamino, které se snáze udržuje. Zrcadlo v pokoji menších dětí raději neinstalujte.

Na čem lze ušetřit?

I když na dveře vyberete dražší materiál, části, které nejsou vidět, mohou být z lamina. Doplňky do vestavěné skříně volte podle toho, co skutečně potřebujete. A pokud máte v místnosti dostatek prostoru, místo posuvných dveří volte klasické otevírací.

V které místnosti se vyplatí mít vestavěnou skříň na míru?

Vestavěné skříně na míru mohou být užitečné v mnoha různých místnostech v domě. Obecně je dobré mít vestavěné skříně tam, kde potřebujete ukládat věci, ale také chcete zachovat estetický vzhled místnosti.

Ložnice: Vestavěné skříně v ložnici mohou být velmi užitečné, protože poskytují dostatek úložného prostoru pro oblečení a další osobní předměty. Můžete si navrhnout vestavěnou skříň na míru tak, aby odpovídala vašim potřebám a požadavkům a aby se dobře hodila k dalšímu nábytku v ložnici.

Koupelna: V koupelně se vestavěné skříně na míru mohou hodit, pokud máte omezený prostor pro úložné prostory. Vestavěné skříně mohou poskytnout dostatek úložného prostoru pro kosmetiku, ručníky, toaletní papír a další věci.

Obývák: Vestavěné skříně v obývacím pokoji nebo jídelně mohou být skvělým způsobem, jak skrýt nepořádek a udržet místnost vypadající upraveně. Můžete si navrhnout vestavěnou skříň na míru, která se bude skládat z regálů, zásuvek a skříní na míru, takže budete mít dostatek úložného prostoru pro všechny své věci.

Chodba: Chodba může být místem, kde se vestavěné skříně na míru opravdu vyplatí. Vestavěné skříně mohou poskytnout dostatek úložného prostoru pro boty, kabáty a další věci, což může udržet chodbu uklizenou a organizovanou.