Jak si vybrat ideální a vhodné hokejové brusle

Jak si vybrat ideální a vhodné hokejové brusle

Hokej patří k oblíbeným sportům Čechů. Už od malička mnozí chodí na rybník za domem, kde si mohou zahrát hokej v plné parádě. Někteří se do hokeje zamilují natolik, že se začnou snažit o profesionální dráhu sportovce. A mnohým se to skutečně podaří. Zásadně se to však podaří těm, kteří si koupí správné a ideální brusle, protože v hokeji na hokejových bruslích skutečně záleží.  

Pokud chcete na ledě při ledním hokeji opravdu válet, musíte mít koupené takové brusle, které vám perfektně sedí a které jsou pro vaši nohu jako dělané. Jelikož výběr jako takový není zrovna snadný, protože existuje mnoho modelů a značek jednotlivých bruslí, poradíme vám s výběrem. Opravdu víme, jak důležité hokejové brusle při hokeji jsou.  

Mezi jednotlivými hokejovými bruslemi jsou velké rozdíly. Při výběru hokejových bruslí se nikdy nemůžete dívat na cenu, protože ve světě hokejových bruslí platí, že čím jsou brusle dražší, tím jsou lépe vyztužené a tím jsou pevnější, mají pevnější nůž, nižší hmotnost, také jsou více odolné.  

Z čeho se hokejová brusle skládá 

Hokejová brusle se skládá z několika částí a každá by vám měla při zkoušení sednout. Hokejová brusle se skládá z boty a jazyku. Dnes se samotná bota už neprodává, dnes narazíte už na celý komplet včetně boty.  

Pak se hokejová brusle skládá z podrážky, která je u bruslí velice důležitá, protože ovlivňuje celkovou stabilitu. Také odvádí vlhkost během hry, což je taky velice podstatná činnost. Setkat se můžete s různými typy podrážky, také s různými úrovněmi perforace.  

Dále se hokejová brusle skládá z holderu, což je část, která spojuje brusli s ledem. Holder je pokaždé speciálně nýtován. A pak je tu runner neboli nůž, díky čemuž kloužou brusle po ledě.  

Hokejové brusle se různě rozdělují 

Při výběru hokejových bruslí by vám mohlo pomoct jejich rozdělení. Rozdělují se na dětské brusle, dále na juniorské brusle a na seniorské brusle. Pak se rozdělují na brusle pro začátečníky nebo také amatéry, dále jsou brusle pro poloprofesionály a brusle pro profesionály.