Jak se během roku neutopit v alkoholu

Jak se během roku neutopit v alkoholu

Během roku je mnoho důvodů k tomu, abychom se napili, abychom si dali trochu “do nosu”. Zatímco někteří pijí opravdu jenom výjimečně během roku, a to třeba na narozeniny, svatbu nejlepších přátel nebo na hody v obci, jiní se neudrží a pijí daleko častěji. Jsou toho názoru, že jedna sklenička denně je nezabije, dokonce že je posílí, ale samozřejmě tak to není. Alkohol je tělu škodlivý, dokáže lidský organismus dehydratovat. Navíc při častém pití alkoholu si nejeden člověk může vypěstovat závislost, které se člověk zbavuje opravdu jen stěží. Abyste předcházeli tomu, že se v alkoholu doslova utopíte, poradíme vám, jak to udělat, abyste se v alkoholu neutopili.  

Začněte žít zdravěji 

Mnoho lidí se dnes rozhoduje žít zdravě, což je ostatně dobře. Na každém rohu na nás číhá rychlé občerstvení a při zdravém jídelníčku se často neskloníme ani ke sladkému či k alkoholu. Pokud se chcete alkoholu zbavit, pokud ho chcete vyhnat ze svého života, měli byste začít žít zdravým životním stylem. Pokud přestanete alkohol pít, rázem se zlepší činnost vašeho mozku, také se zlepší vaše trávicí soustava a oběhová soustava, posílí se i ostatní funkční systému organismu.  

Alkohol není vaše životní poslání 

Pokud vám přijde, že už máte s alkoholem větší problém než vaši přátelé nebo sousedé, je pravděpodobné, že se na něm stáváte závislými. V takovém případě byste si měli najít zcela jiný důvod, proč ráno vstáváte. Z alkoholu se nikdy nesmí stát váš životní projekt, nemuselo by to dopadnout zrovna nejlépe. Alkohol by nikdy neměl být důvodem, jak vyřešit stres nebo jak zahnat životní splíny. Jiná motivace by vás však dokázala udržet od alkoholu a rázem by alkohol nebyl důvodem, proč se vám na světě líbí.  

Zkuste to s nealkem 

Jestli nechcete zůstat o vodě v době, kdy sedíte s přáteli na baru, doporučujeme začít pít nealkoholické verze vašich oblíbených koktejlů nebo nápojů. Každý alkoholický nápoj má i svou nealkoholickou verzi, proto se k ni uchylte a uvidíte, jak vám najednou bude chutnat.