Jak pracovat více hodin a zvýšit finanční příjem 

Jak pracovat více hodin a zvýšit finanční příjem 

Rádi byste si polepšili se svými příjmy, ale nevíte, jak navýšit svůj úvazek? Tíží vás finanční situace? Naštěstí, i když inflace roste rekordním tempem, respektive rychlostí, pracovních příležitostí je na trhu stále hodně. V následujícím článku vám přinášíme několik tipů, které vám mohou být v této situaci nápomocné. 

Přesčasy a svátky 

Pro většinu zaměstnanců je nejobvyklejší a nejčastější volbou práce přesčas nebo práce ve státní svátky. Nejenže díky své aktivitě v těchto případech navyšujete celkový objem odpracovaných hodin, ale také můžete dosáhnout na navýšenou mzdu, která je s touto prací spojena. 

Brigády a přivýdělky 

Jestliže váš zaměstnavatel práci přesčas nenabízí anebo preferujete vyzkoušení jiného zaměstnaní, můžete ke svému hlavnímu pracovnímu poměru najít také brigádu nebo jinou formu přivýdělku. Mnoho provozů nabízí možnost občasného docházení například jen o víkendech a vy si tak můžete zajistit zajímavý doplňkový příjem. Dejte si však pozor na serióznost nabídek. V poslední době se zejména na internetu objevují často různé brigády s prací z domu a nutnosti zaslání obnosu peněz předem. Takovým nabídkám byste se měli vyhýbat. 

Vlastní podnikání jako vedlejší činnost 

Pokud patříte mezi odvážnější a kreativnější jedince, zkuste popřemýšlet na možností vlastního podnikání jako vedlejší výdělečné činnosti. Při současném zaměstnání na HPP nebude risk tak velký, jako u běžného podnikání. Vždy však svůj záměr dobře promyslete a vyhněte se zbytečným nákladům na budoucí neúspěšné kroky. 

Výpomoc kamarádům či známým 

Nezaujala vás ani jedna z předchozích možností? Zkuste se ve svém okolí poptat, zda vaši kamarádi, rodinní příslušníci nebo známí nehledají pomocnou práci pro své vlastní podniky. Často si můžete vyjít vzájemně vstříc a získat flexibilní a zároveň lukrativní přivýdělek k vaší výplatě.