I v Bratislavě můžete ušetřit. Víme, jak levně cestovat po slovenském městě

I v Bratislavě můžete ušetřit. Víme, jak levně cestovat po slovenském městě

Chcete jet někam na víkend, ale nevíte kam? Nechce se vám jezdit někam daleko do zahraničí, kde se stejně ani nedomluvíte? Doporučujeme vám zamířit na Slovensko, jelikož je blízko a je navíc plné měst a míst, která stojí za navštívení. Abyste však nejezdili po menších městečkách, zamiřte rovnou do hlavního města, tedy rovnou do Bratislavy, která vás rozhodně překvapí svou krásou a moderností. Bohužel stejně jako Praha, i zde se setkáte s množstvím turistů a s přemrštěnými cenami, které jsou stanoveny pro turisty. Doporučujeme vám proto držet se níže zmíněných tipů, díky kterým i v Bratislavě ušetříte.

Bratislava je nádherné slovenské město, které je dějištěm mnoha kulturních akcí. Lidé sem však jezdí nejen za kulturou a akcemi, ale také jen tak – zkrátka si chtějí toto město odškrtnout ze svého seznamu míst, která chtějí vidět. Nikdo však nechce u bratrů Slováků utratit všechno, a tak se nechte inspirovat tipy, které vám spasí pár drobných z peněženky.

Vyřiďte si Bratislava City Card

Pokud nemáte chuť utrácet za městskou hromadnou dopravu, měli byste si zařídit Bratislava City Card, což je kartička, se kterou můžete neomezeně cestovat městskou hromadnou dopravou, navíc máte zdarma komentovanou hodinovou prohlídku města.

Mnohé instituce a lákadla jsou zdarma

Dopředu si také zjistěte, jestli místa, která chcete navštívit, nejsou některý den zdarma či jestli neplatí, že s nákupem vstupenek předem je vstupné levnější. Pokud se chcete podívat do zdejší zoo, děti do tří let mají vstupné zdarma. Od sedmi hodin ráno do šesti hodin večer se dokonce můžete podívat

zdarma do Modrého kostolíka. I vstup do televizní věže je zadarmo, vyveze vás nahoru výtah, odkud uvidíte nádherný výhled na celou krásnou Bratislavu.

Do zahrad za klidem

Pokud vás bude ruch Bratislavy unavovat, můžete zamířit do zdejších zahrad, a to konkrétně do zahrad u Grasalkovičova paláce. I sady Janka Král’a jsou velmi krásné a oddechové místo.