banany

I banány pojídá nožem – to je Alžběta II.

Od začátku roku se toho událo mnoho. V České republice se spíše slavily úspěchy takové, které se týkaly ekonomických záležitostí. V USA se jmenovala nová hlava státu. Donald Trump sice nebyl adept na vítěze, ale nakonec ho přijali relativně se ctí. Už ze začátku své vlády si získává příznivce i u těch, u kterých by ho to ani nenapadlo. Ti mu totiž dříve nefandili. Co se týče ještě jiné země, v Anglii se nyní slavilo velké výročí. Alžběta II. nyní oslavila své pětašedesáté výročí na trůně, což pro ni znamená opravdu velký úspěch. Ten ale oslavila pouze s rodinou na víkendových oslavách. Netoužila po tom, aby ji uctívaly davy lidí. Vždyť už je jí devadesát, už jsou pro ni jen ty rodinné oslavy ty nejvhodnější.

Královna Alžběta II

Samozřejmě za ta léta, co je královna Alžběta II. na trůně, stalo se mnoho věcí, kterými se moc ráda nepyšní. I ji doprovázely hromady trapasů, nic se ale nevyrovná sporům, které začaly s příchodem Kate. Kate totiž obrátila veškeré její pravidla vzhůru nohama. Najednou se začaly nosit sukně pod kolena nebo mírně nad kolena. Na filmovou premiéru se vévodkyně ukázala dokonce s velkým rozparkem, který se samozřejmě do královské rodiny nehodí. Spory pokračovaly i tehdy, kdy začaly trable Kate a Williama. Katiny útěky k rodičům nebyly zrovna ty nejvhodnější.

Nicméně i vévodkyně by mohla samotné královně mnoho vyčíst. Byť je jistě dobrou babičkou, tak učit děti, jak se jedí banány vidličkou, to se zrovna nesluší. Ano, královna nesní rukou nic. I banány si krájí vidličkou a po malých soustech tak sní celý banán. Možná i tento fakt se může zařadit ke královniným trapasům, u nichž zrovna není ráda, když se dostanou na veřejnost.

Ale abychom nezůstávali pouze u sporů. Královna je skvělá panovnice, která si zaslouží vládnout ještě několik let. Doufejme, že jí to převážně zdraví dovolí. Ovšem podle jejich nejbližších je čilá jako rybka.