google novinky

Google přináší řadu novinek

Internet je v dnešní době jakýsi urychlovač času. Kdo by si kdy pomyslel, že jednou nebudeme muset chodit do obchodů pro potraviny, a to ani tehdy, kdy budeme nemocní. Jednoduše si klikneme na internetové stránky a přidáme si do svého virtuálního košíku vše, co si přejeme koupit. Pokud nestíháme vařit večeři, stačí si jedním stisknutím tlačítka objednat oblíbenou pizzu nebo čínské jídlo – jednoduše to, co máte rádi a na co máte chuť.

Samozřejmě se jedná také o rychlou komunikaci, která je opravdu o moc rychlejší než klasické dopisování prostřednictvím pošty nebo dokonce holubů. Další je velmi populární shánění bydlení, práce nebo přivydělání v době finanční krize. Na internetu si lusknutím prstů objevíme lehké hlídání dětí nebo se mnohdy setkáte s příjemnými lidmi, kteří vám do života samozřejmě dají mnoho rad a tipů. Na internetu se totiž můžete setkat naprosto s každým, ovšem samotný internet musí procházet také řadami inovací. Například vyhledávače se stále pokoušejí o novinky, kterými by vás dokázali nadchnout. To se v případě Googlu jednoznačně stalo. Ten si pro vás pro letošek připravil hned několik takových novinek.

1. Mobilní verze se upřednostní před tou nemobilní

Pokud vlastníte chytrá telefon, budete s Googlem naprosto spokojeni. Ten se totiž rozhodl podpořit právě mobilní telefony a tak oddělil tu mobilní verzi od té nemobilní. Díky tomu začne také větší množství optimalizací pro mobily, protože právě v nich je skrytá síla budoucnosti. O pár let později budeme už opravdu vše dělat z našich chytrých telefonů a Google se rozhodl být o krok napřed.

2. Také zavedl smajlíky do výsledků vyhledávání

Většinou žlutí smajlíci nás provází naším každodenním životem. Mnohdy se dokonce jedná o naše masky, které máme, když odepisujeme někomu zprávu. Může nám být smutno, i přesto napíšeme smějící se obličej. Tyto vymoženosti se však nyní promítnou nejen v soukromých zprávách, ale také především ve výsledcích vyhledávání.