Fakta o hadech, aneb co jste o plazech nevěděli

Fakta o hadech, aneb co jste o plazech nevěděli

Hadi se stávají stále vyhledávanějšími domácími mazlíčky. Zatímco v některých případech stále ještě budí pořádný rozruch a respekt, jiní se s nimi prakticky denně mazlí. Zkrátka a dobře už to nejsou jenom psi, které vítáme mezi členy naší rodiny. Pokud se však rozhodnete pořídit si právě hada, musíte o nich něco vědět.  

Hadi jsou stejně jako jiná zvířata svým způsobem specifická. Definují je trochu jiné vlastností, je pro ně důležité něco jiného, k životu potřebují mnoho jiných věcí. Na toto všechno se ale můžete zeptat lidí, co hady prodávají. My si pojďme odtajnit zajímavá fakta o hadech, která vám koupi mazlíčka buďto potvrdí, nebo zcela vyvrátí.  

Zajímavá fakta o hadech 

  • V současné době rozeznáváme více jak 725 druhů hadů. Zhruba 250 z nich patří do kategorie jedovatých čili by byli schopní během pár vteřin člověka zabít na jedno jediné uštknutí.  
  • A když už jsme u těch jedovatých hadů, věděli jste, že hadi mohou uštknout po sobě jenom málokrát? Výjimkou je však černá mamba, o které se říká, že dokáže uštknout až dvanáctkrát po sobě. Spíše to dělá ale pro zábavu, i když moc dobře ví, že už její první uštknutí zabíjí.  
  • Chřestýši jsou méně nebezpečnými. Je u nich ale zajímavý jejich chřestivý ocas. Ten je složen z podobných materiálů jako vlasy nebo nehty člověka.  
  • Věděli jste, že na světě neexistují jen hadi, kteří se plazí po zemi, ale i létající hadi? Těch je zhruba pět druhů.  
  • Hadi nejsou zrovna jedlíci, i když si dopřávají poměrně velká sousta. Podle odborníků jedí jenom třicet jídel ročně.  
  • Věděli jste, že hadi jsou daleko většími zabijáky než kupříkladu žraloci? Zatímco žraloci zabíjí ročně v průměru čtyři oběti, hadi zabijí až čtyřicet tisíc lidí každý rok.  
  • Hadi neútočí v okamžiku, kdy se cítí v nebezpečí. V takové chvíli zvrací, a to z jednoho prostého důvodu – chtějí mít zkrátka dostatek času na útěk.