Evropská města, kde se nesetkáte s davy turistů. Která to jsou?

Evropská města, kde se nesetkáte s davy turistů. Která to jsou?

Mysleli jste si, že každé místo v Evropě je spjaté s davy turistů? Není to tak. Nenechte se zastrašit davy turistů, nesetkáte se s nimi totiž kdekoli. Samozřejmě se s nimi setkáte v nejvyhledávanějších turistických destinacích, jako je Paříž nebo romantický Řím, ale s menším množstvím turistů se setkáte v některých evropských městech, která vám představíme.  

Jet na dovolenou nebo na prodloužený víkend do ciziny je dobrý nápad. Ovšem během tohoto víkendu nebo dovolené si chcete odpočinout, nemáte zájem o narážení do lidí a o davy turistů, kterým se musíte neustále vyhýbat. I když to na první pohled nevypadá, opravdu se najdou evropská města, kde se s turisty nesetkáte. Jaká evropská města to jsou? 

Trondheim v Norsku 

Pokud se chcete vydat na sever, pokud chcete poznávat severní státy, doporučujeme zamířit do Norska. V Norsku se nachází krásné a malebné městečko Trondheim, které najdete na stejnojmenném fjordu. Jedná se sice o třetí největší norské město, ovšem turisty není zrovna vyhledávané. Ostatně obecně sever není pro turisty tak moc atraktivní jako jiné země světa.  

Trondheim je však velmi atraktivní město, kde najdete hromadu památek. K nejznámějším patří pravděpodobně katedrála Nidaros. Zmiňované norské město je známé i svými minipivovary.  

Bologna v Itálii 

Itálie je opravdu “profláklá” mezi turisty, to však neznamená, že nenajdete místo, kde turistů je méně. Takovým městem je třeba Bologna, která leží zhruba hodinu cesty z Benátek, půl hodiny z Florencie. Typické jsou hlavně zdejší trhy, na nichž můžete koupit nejen oblečení, ale také i čerstvou zeleninu a ovoce, také maso nebo sýry.  

Pokud půjdete v tomto městě do nějaké restaurace, dobře se o ní informujte. V některých restauracích totiž nabízí jen pivo a víno – jsou totiž zvyklí, že si hosté nosí své vlastní jídlo. I když si možná myslíte, že takové restaurace jsou k ničemu, nejsou. Lidé se zde setkávají, seznamují, je to příjemné místo na setkání s tamějšími obyvateli