Estonsko: malá země, spousta kopru

Estonsko: malá země, spousta kopru

Pobaltské státy jsou všeobecně málo navštěvované a většinou nefigurují na předních příčkách zemí, které chce člověk navštívit. Estonsko v sobě ale ukrývá mnoho zajímavostí, pro které se vyplatí dát mu šanci alespoň na prodloužený víkend.  

Zdání klame  

Cestování je synonymem dobrodružství. A to mnoho lidí při představě, že navštíví právě Estonsko, postrádá. Patří do trojice států, které má člověk primárně spojené s nudou. Cesta tam trvá stejně dlouho jako na prosluněný Kypr, je tam ještě o něco chladněji než u nás, ponurá historie a na talíři převažují ryby. Nic moc euforického. Opak je ale pravdou, stačí ty dobře schované perličky najít a naplno si je užít.  

Tallinn vede  

V Estonsku není měst mnoho, nejživější je bezesporu Tallinn. Nevyniká sice velikostí, ale je to malý balíček milých překvapení. Nechte se okouzlit středověkým centrem, pevnou Patarei nebo muzeem KGB. Okuste divoký život v noci, večer začněte s Vana Tallinn, ochutnejte některá z mnoho lokálních piv a ráno si spravte chuť v nejstarší estonské kavárně.  

Klid v Lahemaa 

Estonci jsou odpůrci hektického způsobu života. A v tomto národním parku můžete naplno prožít, jak moc to myslí vážně. Ve změti bažin, jezer a vyhlídek se můžete procházet několik dní v kuse a na malých mýtinkách dokonce přenocovat. Síla přírody vás pohladí na duši. Kombinace zvuků zvířat, mlhavého rána a ničím nerušeným západem slunce na vás nikde jinde nečeká.  

Z ostrovu na ostrov  

Estonsko sice patří k menším státům Evropy, ale spravuje neuvěřitelných patnáct set ostrůvků. Na jednom z nich – Saaremaa – najdete jak větrné mlýny a majáky, tak zapadlé pláže, zachovalou pevnost, skalnaté útesy a kráter po pádu meteoritu. Všude jen lesy, louky, stáda krav a nejvyšší vrcholek dosahující padesáti metrů nad hladinu moře. Ráj pro samotáře.