Elon Musk vysílá satelity

Elon Musk vysílá tisíce internetových satelitů do vesmíru

Co v současné době chystá Elon Musk? Elon Musk je bohužel stále stíhán FBI, a to díky svým mylným tvrzením, díky nimž chtěl obrat investory. Ti si to samozřejmě nenechali líbit, a tak samotného zakladatele společnosti Tesla zažalovali, a to hned několikrát. V současné době je tak Elon Musk hlavním tématem nejen v automobilovém světě. Kromě toho se potýká s krachem, to je ostatně věc, která je ale všem známá. Každý rok tak tak vyjde a překloní se do roku následujícího. Ostatně letošní konec roku bude přece jen trochu veselejší než jindy. Vesmírná společnost Elona Muska, která usiluje o budoucí vesmírnou turistiku, získala povolení na vyslání více jak sedm a půl tisíce internetových satelitů do vesmíru.

Elon Musk se v nedávné době nechal slyšet, že příští rok by se v jeho raketách, respektive v raketách vesmírné společnosti SpaceX, měli vydat do vesmíru první lidé. Nejdříve však bude vyslána samotná raketa bez pasažérů, aby se potvrdilo to, jestli je raketa jako taková připravena do vesmíru doletět. Než však raketa přiletí zpátky, vyšle do vesmíru právě Elon Musk více jak sedm a půl tisíce internetových satelitů, na něž v nedávné době dostal povolení.

Budiž internet

Vysláním tisícovek internetových satelitů do vesmíru chce Elon Musk docílit toho, aby se internet rozšířil po celé Zemi. Chce, aby byli aktivní všichni obyvatelé na světě, dokonce i ti, kteří jsou běžně odtrženi od signálu.

Internetové satelity by měly zamířit na oběžnou dráhu Země, měly by se do vesmíru vynést za velice krátký čas.

Některé satelity jsou stále v testování, jiné už opustily Zemi

Zatímco některé satelity se stále budují a testují, aby vydržely bez úhonu odcestovat do vesmíru, jiné už hned po získání povolení opustili Zemi. Zatím se má do vesmíru vyslat sedm a půl tisíce internetových satelitů, je to však jen půlka z původního plánu. Druhá půlka by se do vesmíru měla dostat v nadcházejících šesti letech.