Domácí mazlíčkové, které patří k nejatraktivnějším

Domácí mazlíčkové, které patří k nejatraktivnějším

Pořídit si domácího mazlíčka je bezesporu dobrý nápad. Je ale dobré promyslet si, po jakém druhu vlastně prahneme. Poslední průzkumy ukazují, že jsme stále národem pejskařů a koček. Na druhou stranu se do popředí dostávají i méně tradiční zvířata, kterým stačí udělat třeba venkovní voliéru z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby nebo terárium z téže řešení. Pojďme si zmínit právě on netradiční druhy, které se však mohou stát opravdu věrnými přáteli stejně jako psi a kočky.

Hadi už nebudí respekt

Jedním ze stále oblíbenějším druhů zvířat jsou hadi. Hadi jsou bezesporu domácí mazlíčkové, kteří už nebudí tak obrovský respekt, jaký budili kdysi. Dnes se jedná o skutečně přítulné živočichy, kteří patří k nejatraktivnějším pro svou snadnou péči.

No jen si to vezměte – stačí jen prostorné terárium a krmení přichází vhod jednou za čtrnáct dnů (tedy u dospělého jedince). Nemusíte tedy nikoho shánět, co se týče hlídání během doby, co jste na dovolené. 

Želvy jsou ideálními parťáky dětí

Nesmíme zapomenout ani na želvy, které jsou velice atraktivní také pro svou snadnou údržbu. Díky krunýři jsou navíc ideálním zvířetem pro děti, jelikož je nezmáčknou jen tak snadno. I když ano, i želvám mohou nezodpovědným nebo nevhodným chováním pořádně ublížit. 

Na druhou stranu toho želvy nevyžadují mnoho. Jsou skutečně nenáročné, ostatně podobně jako hadi, které jsme již výše zmiňovali. Stačí jim akvárium nebo terárium a další podmínky se pak odráží od konkrétního druhu želvy, do kterého zainvestujete. V obou případech se ale jedná o bezproblémového společníka. 

Křečci a morčata nevyjdou z módy

A samozřejmě stojí za zmínku i křečci a morčata. Mluvíme o parťácích, kteří se pořizují především malým dětem v okamžiku, kdy prahnou po živé duši, která by jim dělala společnost v jejich pokoji. Sice jsou náročnější a musí se dávat pozor, aby je děti neumačkaly, na druhou stranu budou skutečně skvělými parťáky, kteří vydrží dlouhé roky.