Čtyři potraviny, díky kterým stihnete do léta zhubnout

Čtyři potraviny, díky kterým stihnete do léta zhubnout

V současné době drtivá většina lidí hubne, a to proto, že se blíží horké letní měsíce, během kterých se chtějí lidé ukázat na koupalištích a na jiných podobných prostranstvích jen v plavkách. Jenže nikdo nechce ukazovat své stále neshozené kilogramy, proto se nyní maká s maximálním úsilím. Je pravdou, že hubnutí je z osmdesáti procent jen o jídelníčku a potravinách. Proto nejdříve změňte svůj jídelníček a způsob stravování, zbavte se závislostí, které máte na sladkém nebo na alkoholu. Stejně tak to nezkoušejte s léky a jinými údajnými podporovateli hubnutí, obvykle se jedná jen o jeden velký podvod, který vás okrade o tisíce korun. 

Jak již bylo zmíněno, důležité je hlavně změnit jídelníček, k tomu přidat trochu pohybu. Do jídelníčku byste měli zařadit pestrá, vyvážená a zdravá jídla, která budou okořeněná potravinami, jež jsou známé tím, že se po nich hubne. Víte, jaké potraviny to umí?

Pistácie jsou báječnou zázračnou laskominou

Jednou takovou potravinou jsou rozhodně pistácie, které mají o polovinu méně kalorií než jiné podobné ořechy. Navíc díky důmyslné slupce, která jde mnohdy odstranit velmi těžce, nesníte nikdy tolik pistácií najednou, kolik byste chtěli. Navíc obsahují tělu prospěšné látky, jako je vitamin B6, dále také hořčík nebo bílkoviny, které se podílí nejen na správném fungování organismu, ale také omezují stres a únavu, podporují lepší spánek. 

Věděli jste, že i třešně podporují hubnutí?

Kromě pistácií se zaměřte také na konzumaci třešní. Třešně jsou sice slaďoučké, ale hubne se po nich. Zlepšují usínání, následně i kvalitu spánku. Obsahují totiž hormon zvaný melatonin, který spánek dokáže regulovat. 

I mlsání podporuje hubnutí

Pokud jste si mysleli, že v době hubnutí nebudete moct mlsat, spletli jste se. Konkrétně hořká čokoláda není nijak špatná. Dokáže dokonce podpořit mozek a navodit pocit uvolnění a absolutního štěstí. 

Švestky ano, slivovice ne

Jestliže do jídelníčku zakomponujete i švestky, uděláte dobře. Obsahují totiž hořčík i vápník, kupodivu i méně kalorií než slivovice, která se z nich vyrábí.