Co musí mít podnikatelé vyřešené, aby se vyhnuli pokutě?

Co musí mít podnikatelé vyřešené, aby se vyhnuli pokutě?

Rozhodli jste se začít podnikat, ale nevíte, co všechno musíte mít vyřešené, abyste se v případě kontroly vyhnuli pokutě? Je toho mnoho, co jakožto lídři firmy musíte znát a vědět. Zejména je třeba mít vyřešené dvě oblasti, za jejichž nevyřešení hrozí opravdu nadmíru vysoké pokuty. Jaké oblasti to jsou?

BOZP

Zejména je potřebné mít vyřešené takzvané BOZP čili bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Pod tímto pojmem si lze představit celou řadu opatření, která předchází ohrožení či újmě na zdraví pracovníků. Jedná se o souhrn opatření, jež jsou stanoveny jak legislativou, tak zaměstnavatelem jako takovým. V rámci bezpečnosti práce se musí vyřešit dokumentace BOZP a její následná pravidelná aktualizace. Taktéž se musí vyřešit školení, jež je třeba pravidelně vykonávat. 

PO

Taktéž je třeba mít vyřešenou požární ochranu, čímž se rozumí souhrn opatření, jež jsou stanovené platnými právními předpisy a také zaměstnavatelem jako takovým, který jimi předchází ohrožení či poškození lidského zdraví a poškození majetku. 

V rámci požární ochrany se zajišťuje taktéž školení PO, potřebná dokumentace, provádí se kontroly a revize hasicích přístrojů a podobných zařízení. 

Nejste na to sami, je tu firma Extéria a balíček Klídek

Mít vyřešené PO a BOZP je ze zákona povinné, nelze to ignorovat. V současné době si však s těmito dvěma oblastmi mnozí lídři firem nevědí rady. Pokud k těmto podnikatelům taktéž patříte, máme pro vás dobrou zprávu – nejste na to sami. Je tu firma Extéria a její roční balíček služeb BOZP a PO nazvaný Klídek, díky kterému budete po celý rok podnikat bezpečně a bez starostí, jež by se týkaly právě bezpečnosti práce či požární ochrany. 

Pokud máte zájem o balíček ročních služeb BOZP a PO nazvaný Klídek, objednat si ho můžete online prostřednictvím formuláře na www.bezpecnepodnikani.cz.