Čím jsou zajímavé Athény

Čím jsou zajímavé Athény

Neměly by uniknout vaši pozornosti, i když to nebude první cíl, který vás napadne, když se řekne Řecko. Najdeme zde plno památek ze starověkého Řecka, ale také moderní architektury. Metrem se také dostanete pohodlně na pláž, kde si užijete relax a slunění.

Navštívit byste určitě měli Akropoli, její muzeum, které vám zabere pár hodin času, a nedaleký jedinečný trh Monastiraki. Najde zde spousty suvenýrů, zažijete pravou řeckou atmosféru a skvělou kávu a jídlo si můžete dát v některé z kaváren a restaurací. Mezi místa které byste měli navštívit, patří určitě agora, Dionýsův amfiteátr, Odeion Heroda Atického, Olympeion nebo čtvrť Plaka. Podobných míst najdete spoustu, záleží kolik budete mít času.

Co ještě vidět a zažít

Z nejvyšší hory města Lycabettus, se vám nabídne překrásný výhled na město, vidět také můžete povodí Attiky a Egejské moře. Na horu se můžete nechat vyvést i lanovkou. Za návštěvu stojí také velký přístav Pireus.

Řecká kuchyně je plná čerstvých ryb, zeleniny a olivového oleje, patří tedy k jedné z nejzdravějších. Tradiční atmosféru zažijete v nějaké z taveren, kde si například pochutnáte na tradičním jídle suvlaki. Ve městě se nachází i mnoho barů a klubů, kde se můžete pobavit u živé hudby nebo si zatančit.

Ubytování a cesta

Hotel MET34 se nachází ve čtvrti Plaka a tedy má dobré výchozí místo pro toulky městem a po památkách. Ovšem hotel má jen 7 pokojů, je tedy třeba si ho rezervovat s velkým předstihem.

Přímá linka společnosti Aegean Airlines z Prahy nebývá tak častá. Proto je třeba letět s přestupem anebo vybrat blízké letiště okolních států, kde se bez problémů dopravíte po vlastní ose a odkud létá přímý let do Athén.