Chyby nejen začínajících řidičů, které způsobují dopravní nehody

Chyby nejen začínajících řidičů, které způsobují dopravní nehody 

Dopravních nehod je na silnicích jako máku. Dějí se prakticky denně a z drtivé většiny za to může nezodpovědnost řidičů. A nejen to, že jezdí neukázněně, ale také že nedávají své vozidlo do servisů čili nepřichází na odcházející součástky. Velkým problémem bývají opotřebované tlumiče a stabilizátory. Některé značky mají poměrně nízkou životnost a pokud se podcení jejich kontrola, můžou zrovna v zatáčce vypovědět svou službu. A nehoda je na světě. Pojďme si zmínit další chyby, které vedou k dopravním nehodám. 

Telefonování za volantem 

Neustále. Pořád. Dokonce i po letech, co se na to upozorňuje. Telefonování za volantem je naším zlozvykem, který však stál už mnoho životů. Dokonce ani v současné době, kdy se nám nabízí nejrůznější moderní technologie nepoužíváme handsfree nebo bezdrátové sluchátko, které nám zajistí, že i při telefonování budeme mít volné ruce.  

Sice je pravdou, že telefonovat bychom za volantem neměli vůbec, ale když už je to nutné, proč nevyužít tohoto řešení, aby naše pozornost byla i nadále připnutá pouze k vozovce a ruce k volantu? 

Rozhovory se spolucestujícími 

Obecně důvodem vzniku dopravních nehod bývá to, že je naše pozornost rozptýlená. Zkrátka se neumíme soustředit na jednu jedinou věc, kterou je v tomto případě řízení a udržování se na vozovce. Zatímco v některých případech je tím hlavním viníkem rozptýlené pozornosti náš mobilní telefon, jindy je na vině spolucestující, se kterým vedeme dlouhé a jistě také hluboké rozhovory.  

Horší situace nastává, pokud se s dotyčným hádáme. To jsme dokonce velmi ovlivnění emocemi, což se opět může odrazit na stylu naší jízdy a také na naší pozornosti.  

Jezení za volantem 

Někdy se to stává. Na cestě nás přepadne hlad a místo toho, abychom zastavili a občerstvili se, automaticky saháme do nákupní tašky plné jídla a něco si dáváme už za volantem. Opět však mluvíme o rozptýlení naší pozornosti, což může vést k těm nejčernějším scénářům.