Chyby, kvůli kterým si majitelé dieselu zničí motor

Chyby, kvůli kterým si majitelé dieselu zničí motor

Možná uvažujete nad koupí osobního vozidla a možná také uvažujete nad koupí dieselového automobilu. Pokud přemýšlíte právě o dieselu, měli byste si to pořádně promyslet. Každý majitel dieselového automobilu vám řekne, že to s těmito typy vozidel není zrovna snadné. Často se musí navštěvovat autoservisy, jelikož dieselová auta trpí poruchovostí naftových agregátů. Jenže v prodejně vozidel vám řeknou, že dieselová auta jsou kvalitní. Kde je tedy pravda?  

Ve skutečnosti za neustálými problémy s vozidlem stojí řidiči, kteří neumí s dieselem správně jezdit. Není to jako klasické benzinové auto, je to zkrátka choulostivější automobil, ke kterému se musí přistupovat krapet jinak. Pojďme si prozradit několik chyb, které vedou k vysoké poruchovosti.  

Studené starty 

Nejvíce se chybuje především ve startování. Řada lidí (hlavně při spěchu) zapomíná na to, že diesel se musí trochu zahřát. Není možné auto nastartovat a hned vyjet. Doporučuje se auto nastartovat, chvilku ho nechat jet na prázdno a teprve poté vyjet, až když je motor trochu zahřátý. Pokud budete studené starty provozovat déle, dojde k velkému opotřebení jak mechanických pohyblivých, tak mechanických nepohyblivých součástek agregátu a motor brzy vypoví svou službu.  

Zanedbání servisu 

Pokud vlastníte dieselové vozidlo, nesmíte v žádném případě zanedbávat servis. Právě během servisu se může brzy odhalit chyba, která se rázem odstraní. Hlavně díky servisu se nezapomene na výměnu oleje, což je také velice důležité a na co lidé také velmi často zapomínají.  

V souvislosti s olejem se vyhněte nakupování laciných olejů. Automobil si zaslouží jenom to nejlepší a špatný olej stejně jako nekvalitní nafta může být pro vozidlo smrtící.  

Jaký máte ve vozidle motor? 

Řada majitelů vozidel si to ani neuvědomuje, že pro styl využívání auta mají pod kapotou jen jiný typ motoru. Pokud tomu tak je, vozidlo se ničí při jakémkoli stylu ježdění.