Cestujeme do Thajska

Cestujeme do Thajska aneb jak se chovat v Thajsku

Díky neustále se zavádějícím letovým linkám můžeme cestovat do každého koutu světa. Mezi nejnavštěvovanější destinace se jednoznačně řadí Thajsko, které je v současné době označováno za zemi zákazů a také příkazů. Bohužel málokdo, kdo cestuje právě do Thajska, si zjistí potřebné informace. Je to opravdu chyba – je nutné se co nejdříve informovat o tom, jak to v zemi chodí, než do ní přiletíte. Ne všude to totiž vypadá stejně jako v České republice.

Navíc pokud si nezjistíte zákazy, příkazy nebo zvyky, které se nesmí porušovat, může vám být udělena přísná a vysoká pokuta. Nikoho nebude zajímat, jestli jste cizinec či nikoli, zkrátka jste si o dané destinaci měli něco zjistit, než jste se do ní vydali.

I když jste cizinec, vy navštěvujete danou zemi, vy musíte respektovat jejich zvyky a tradice. Nebudou měnit své životy proto, že je přijede navštívit turista, který stejně zanedlouho zase odletí. Pokud tedy cestujete do Thajska, zjistěte si opravdu dopředu, co musíte dělat, co naopak dělat nesmíte a podobně. Přinášíme jen drobný seznam věcí, který vám může do začátku pomoct.

Pozor si dejte na oblékání

Velký pozor si dávejte na to, co si oblékáte. To, co je pro vás normální, může být pro obyvatele Thajska pohoršující až urážlivé. Thajci dbají na slušné oblékání, což platí zejména v chrámech a na dalších posvátných místech. Vyzývavé oblečení je zakázáno.

Opalování pouze s plavkami

I když na mnoha plážích je nudismus povolen, zde se jedná o nezákonnou činnost, která vám může zadělat na pořádný průšvih. Neopalujte se tedy nikdy bez plavek. I chození bez horního dílu je po ně nelegální. Nudismus je povolen jen v několika málo hotelích, kde mají soukromý bazén. Raději to ale neriskujte ani tam.

Jak se správně chovat

Zákazy a příkazy se týkají i samotného chování v Tunisku. Zakázáno je mít natažené nohy k druhé osobě, nesmí se nohy pokládat na židle ani si nesmíte sedat na polštáře, které jsou určené na spaní. V palácích, chrámech i malých obchůdcích se musí člověk zout.