Čech získal druhé místo ve světovém maratonu

Čech získal druhé místo ve světovém maratonu

Zima není jen o lyžování, snowboardu nebo o zimních dovolených v teplých krajích. Nese se nejen v duchu dětských radovánek, jako je koulování se, bobování, sáňkování nebo stavění sněhuláků, ale také v sobě má i různé zimní výzvy v jiné oblasti sportu.

Jezero Balaton bylo možné přejít, a to o víkendu. To v sobě neslo přes dva kilometry chůze či bruslení. Pevný led naštěstí všechny udržel, takže nikdo nepřišel k úrazu. Dokonce se zaznamenala větší návštěvnost než při letním přeplavání tohoto jezera. Celkově navštívilo jezero Balaton zhruba osm tisíc lidí, což je cifra, kterou organizátoři opravdu nečekali.

Spousta sportovců se nyní připravuje na různé jarní závody. Někdo ale již pokořil svůj strach a v následujících měsících si dá trošku pohov. Například se jedná o Petra Vabrouška, který si vybojoval fantastickou druhou pozici na triatlonu World Marathon Challenge, kterého se účastnil poprvé! Je to famózní výkon na úplného začátečníka!

World Marathon Challenge je společnost, která v sobě zahrnuje sedm dnů. Každý v sobě nese sedm maratonů na sedmi kontinentech. Nejdříve se všichni setkají a vše započnou na Antarktidě, poté jdou přes Jižní a následně Severní Ameriku, dále pokoří Evropu, následně Afriku, pak Asii a vše zakončí u klokanů v Austrálii. Bez přípravy se do podobného maratonu opravdu nepouštějte. Ti nejpomalejší například zdolají čtyřicetikilometrovou trať za zhruba šest hodin. Následně musíte pojíst, převléknout se, odpočinout, ale také se dostat na další kontinent.

Na vítězné pozici se letos napřímil Michael Wardian z USA, druhé místo ale pokořil právě Čech. Jednal se opravdu těsný závod, ale Wardian byl přece jen o něco rychlejší. Na každém kontinentu se dokázal udržet na druhém místě ve skvělém čase. K jeho nejdelšímu maratonu patří ten v Asii, a to s délkou tří hodin a čtyřiadvaceti minut.