Barevný podzim čaruje na mnoha místech. Která navštívit?

Barevný podzim čaruje na mnoha místech. Která navštívit?

Podzim je nejkrásnější roční období, které milují jak tuláci, tak fotografové. Příroda okolo nás se totiž mění a barví se do různých barevných kombinací. Pravdou je, že stále více lidí jezdí do zahraničí, ale podzim dokáže častovat i u nás. Zmiňme si proto několik krásných míst, která se během podzimu vyplatí navštívit už jenom proto, že podzim na nich čaruje více než jinde.  

Podzim s sebou každým rokem nese velké množství barevného listí. Příroda se mění a často ze sebe doslova vymáčkne to nejlepší, než přijde očekávaná a chladná zima.  

Prozkoumejte barevné Česko 

Nemusíte jezdit do zahraničí, abyste si povšimli krás, které kolem vás jsou. I v České republice narazíte na množství skvělých míst, kde podzim doslova čaruje. Zajímavou a krásnou podzimní lokalitou je Českosaské Švýcarsko, respektive oblast mezi Českosaským Švýcarskem a Tisou. Zde se totiž najdou krásné modřínové a březové lesy a skalní města, která během podzim vykouzlí skutečně náramnou podívanou.  

Doporučujeme navštívit i nedaleké České středohoří, kde jsou k vidění kuželovité sopky, které se tyčí nad okolní krajinou. Je to místo, odkud se můžete kochat, třeba se můžete dlouze dívat na zdejší nejvyšší horu Milešovku.  

Krásy kousek od Prahy 

Pokud pocházíte nebo dlouhodobě žijete v hlavním městě, taky vás potěšíme. Kousek od Prahy se totiž nachází mnoho atraktivních lokalit, které vám vytrhnou dech z plic. Například se můžete jet podívat na vyhlídku Máj, která je i na podzim velice krásná. Nabízí se také možnost zavítat do Voděradských bučin, což je přírodní rezervace nedaleko Říčan.  

I Moravané mohou leckam zavítat 

I Moravané mají mnoho možností! Mohou prozkoumat okolí Pálavy a také okolí Mikulova, kde je to na podzim ještě krásnější než během celého roku. A když budete chtít svou procházku nebo výlet něčím okořenit, můžete navštívit jeden ze zdejších vinných sklípků.