Badminton

Badminton zaručí skvělé nohy

Rakety, košíčky a dobrá sportovní obuv – to je základní vybavení pro toho, kdo se odhodlal zkusit hrát badminton. V poslední době se stal velmi oblíbeným, a to zejména proto, že v různých městech vznikla badmintonová krytá hřiště. Tento sport tedy postoupil k těm sportům, které se dají vykonávat celoročně. Ať už tedy sněží nebo prší, hrát se může za každé nepřejícnosti počasí. Navíc se blíží jaro a volné dny si budete moci strávit s přáteli a tímto sportem. Často se tato sportovní aktivita spojuje například s jízdou na kole, protože oba jsou to sporty, které začíná vykonávat nejvíce lidí začátkem jara, tedy s příchodem teplého počasí. Při badmintonu ovšem hubne rychleji.

Díky tomu, že při badmintonu si zvyšujete svou tělesnou kondici a posilujete nejen zadeček, ale i stehna, se badminton zařadil do žebříčku dvaceti nejoblíbenějších a nejefektivnějších sportů, které vám zaručí stoprocentní zhubnutí. Z této vysoké pozice nechce stále dolů, drží se zde právoplatně. Pokud by vás zajímaly další sporty zařazující se do této dvacítky, tak se seznamte například s během, pilates, s aerobikem, s bruslením či s jízdou na kole.

Díky badmintonu spalujete neskutečných 2000 až 4500 kJ za hodinu! To je naprosto neuvěřitelné. Tento sport je plný úklonů, záklonů, dřepů a rychlých startů a právě proto se díky němu tak skvěle hubne. Je skvělý proti boji s celulitidou.

Nepodceňujme vybavení

Základní podmínkou je správná obuv. Nejvhodnější obuv je taková, která kryje kotníky. Pokud se totiž vydáte na hrbolatý povrch, kotníky budou trpět. Boty jsou ale důležité u všech sportů, nejen u badmintonu. Vždy je ale dobré hrát spíše na rovných površích.

Co se týče oblečení, volte jednoznačně to funkční. Je skvělou volbou, protože perfektně odvádí pot. Nezapomínejte ale také pít, protože pot je voda a tu musíte do svého těla chtě nechtě doplnit. Pitný režim je tedy na místě jak u každého sportu. Pokud se budete této zásadě vyhýbat, budete jak leklá ryba.