Automobilka Lucid získala peníze

Automobilka Lucid získala peníze. Začne vyrábět automobil Air

Ještě před tím, než velice ambiciózní automobilka Lucid získala fantastickou investici, se řešil jen ElonMusk a to, že čelí kriminálnímu vyšetřování za údajné zveřejňování mylných informací, jež měli poškodit investory, kteří na základě informací podali na samotného Musku žalobu. Nicméně vraťme se k aktuální informaci, a sice že automobilka Lucid získala rovnou miliardu dolarů na to, aby mohla vyrobit svůj luxusní elektromobil Air.

Automobilku Lucid možná neznáte. Jedná se o velice ambiciózní automobilku, respektive automobilový startup, který v nedávné době oznámil fantastickou zprávu, a sice že získal finanční podporu, která se má vynaložit na realizaci plánů.

Automobilka, která pochází z Kalifornie, tak má nyní možnost ukázat světu to, co umí. Může totiž vyrobit svůj první elektromobil, který touží realizovat už více jak dva roky.

Kdo automobilku sponzoruje?

Otázkou je, kde se jedna miliarda dolarů vzala. Přece se takové peníze neválí na ulici. Podle dostupných informací automobilku sponzoruje saúdskoarabský státní investiční fond, který se rozhodl zmiňovanou jednu miliardu dolarů investovat do automobilu Air, jehož koncept je znám už více jak dva roky. Investice se tedy v přepočtu rovná dvaadvaceti miliardám korun.

Kdy se automobil Lucid Air dostane do prodeje?

Díky tomu, že se nyní aktivně začalo pracovat na samotné realizaci automobilu, je pravděpodobné, že se nový vůz automobilky Lucid Motors dostane do prodeje za pouhé dva roky. Poslední investovaná miliarda tak konečně rozjela projekt, na který se sháněly peníze více jak dva roky. Za dva roky se však získalo jen 131 milionů dolarů, což nestačilo. Miliarda však konečně otevřela brány výrobny.

Podle všeho se má jednat o dalšího konkurenta společnosti Tesla. Je však paradoxem to, že zmiňovaný státní fond má podíl právě u Tesly.