Auta, která patří k nejdražším. Můžete si je dovolit?

Auta, která patří k nejdražším. Můžete si je dovolit?

Chcete si pořídit nového čtyřkolého společníka, ale nejste si jistí tím, který model automobilu by to měl být? Co se podívat na nejdražší auta, která jsou v současnosti na trhu. Pokud vám v kapse dřímají miliony, třeba minimálně na jeden z nich mít budete. Tak se na ty krasavce pojďme podívat! 

Koenigsegg Gemera 

Jste milovníky sportovních vozidel, za kterými se nejen pánové, ale také dámy otočí? Pak vaši pozornost zaujme vůz Koenigsegg Gemera, jenž umí vytrhnout dech i největším odborníkům. Pod kapotou vozidlu dřímá motor, jemuž se přezdívá “malý přátelský obr” a umí vyprodukovat až šest set koní!  

Jistě se ptáte, kolik tento krasavec vlastně stojí. Nyní se ale raději posaďte, protože jeho cena se rovná pětačtyřiceti milionům korun. 

Lamborghini Centenario 

Na seznamu nejdražších automobilů současnosti nesmí chybět samozřejmě Lamborghini, a to konkrétně Lamborghini Centenario. To je o něco dražší, vyjde na třiapadesát milionů korun, ale o to víc je úžasnější! 

Jen málokdo ví, že vozidlo vniklo ve dvou variantách. Tento model je nositelem osvědčené techniky a pod kapotou ukrývá kolem 760 koní. Maximální rychlost, které může dosáhnout je 350 km/h. A jen pro zajímavost – automobilka letos oslaví své 105. Výročí! 

Aston Martin Valkyrie 

Za sedmašedesát milionů korun si pak můžete koupit ještě větší parádu, než jakou jsou obě zmiňovaná auta dohromady. Za zmiňovanou sumu se totiž nabízí Aston Martin Valkyrie, což je vozidlo, které mnozí přiřazují k Transformers – na první pohled totiž jako taková skládačka opravdu působí.  

Cena je tak vysoká především proto, že vůz byl navrhován geniálním konstruktérem Adrianem Neweyem. Výkon speciálně vyvinutého atmosférického V12 se rovná tisícovce koní, což je naprosto k neuvěření, nemyslíte? V kombinaci s magickou aerodynamikou bude jízda v autě možná trochu bolehlavem, ale bude to stát za to!