Australian Open

Australian Open jako největší událost konce ledna

Konec ledna se pro většinu obyvatel nese zejména ve znamení placení daní. Dále se především letošní rok nesl ve znamení nově zvolené hlavy státu USA. Prezidenta Donalda Trumpa během volebních kampaní očekával jen málokdo. Všichni své karty sázeli na Hillary Clintonovou, jež jistě představovala o něco menší zlo než je onen muž. Obyvatelé ale rozhodli jinak, proto je nutné rozhodnutí jen akceptovat.

Ovšem začátek roku není jen o volbách nebo o daních či o úspěších elektronické evidence tržeb, jež ministerstvo financí oznámilo hned z počátku ledna. Milovníci sportu od poloviny ledna zůstávají napjatě vysedávat u televizních obrazovek, protože se koná velká věc, a to tenisové utkání Australian Open. Letošní ročník dokázal opět překvapit.

Začněme naším českým zastoupením. Tomáš Berdych se protentokrát moc neukázal. Vypadl z elitní desítky rankingu ATP, což pro něj znamená až dvanácté místo v tenisovém žebříčku. Co se týče ženského obsazení, tady se, panečku, děly věci! Petra Kvitová kvůli přepadení, které se událo před vánočními svátky, nemohla hrát. Její zranění ji stálo pokles, a to až na dvanácté místo. Malinko se pohoršila i další česká tenistka Barbora Strýcová, jež klesla na sedmnáctou pozici. Kdo ale mile překvapil i sám sebe, je Karolína Plíšková. V pořadí WTA se posunula na pozice vítězů, a sice na třetí příčku. Stala se tak světovou trojkou a je nejvýš ve své kariéře. Serena Williamsová se opět vrátila na tenisový trůn.

Očekávaným utkáním se nakonec stal boj mezi Rafaelem Nadalem a Federerem. Federer začal na sedmnáctém místě, ale poté poskočil až na desátou příčku. Jeho finálový soupeř si polepšil – konkrétně o tři místa. Nyní ho naleznete na šestém místě. Co se týče mužské světové jedničky, stále si tento post udržuje (i když v Australian Open brzy vypadl) Brit Andy Murray.