Apple

Apple válcuje ostatní značky

Svět technologií naprosto ovlivňuje dnešní žití. Každý má svůj chytrý telefon, ve kterém má všechny potřebné aplikace, které mu ukážou, jak je venku hezky, kolik stupňů bude, jestli si máme vzít pláštěnky nebo sluneční brýle, které by nás alespoň trošku měly ochránit před nebezpečnými slunečními paprsky. Mnoho telefonů nám dokonce ovládá i domácnost. Stačí pouze kliknout a rolety se otevřou, druhým kliknutím se zase vrátí do původní pozice. Chcete zhasnout světlo? Ale určitě se vám až k vypínači nechce. Proto opět stačí pouze jedno kliknutí a najednou je váš problém vyřešen.

Aplikace a chytré telefony nám značně ulehčují život, ale také ho i do jisté míry ztěžují. Lidé jsou totiž mnohem lenivější, už si neužívají krásy, které je kolem. Cestovat chtějí lidé jen proto, aby si daný příběh mohli sdílet na sociálních sítích. Své nepřátele by tak dohnali k závisti. Na procházku se chodí vždy pouze proto, abyste se vyfotili, nikoliv abyste sbírali zážitky a vnímali okamžiky. Jednoduše se tedy mobilní telefon stal naším denním společníkem, který tu bude, i když tu všichni jiní nebudou.

Mezi ty nejlepší a nejkvalitnější mobily patří jednoznačně iPhone od společnosti Apple. Nakousnuté jablíčko musí mít v dnešní době takřka každý, jinak zkrátka není v kurzu. Mít tento telefon je ale super, protože je plný nejrůznějších inovací a vymožeností, které jen tak u nějaké jiného chytrého telefonu budete hledat pouze stěží. Není se tedy čemu divit, když se Apple stal nejprodávanější značkou. Rozválcoval kompletně všechny ostatní značky, a to dokonce i Samsung, který si svou první pozici držel pěkně dlouho.

Apple ale zaznamenal i pokles, a to konkrétně v kategorii nejcennějších značek. Neslunní se tedy na krásném prvním místě, ale naopak se potýká s tím druhým. Jeho cena značky poklesla zhruba o třicet procent, což je s pětadvacetiprocentním nárůstem u Googlu stálo zlato. V současnosti nejcennější značkou je táta internetu, a sice Google.