Sapho byl odkoupen

Americko-český startup Sapho byl odkoupen. Kým a za kolik?

Přemýšleli jste někdy na tím, jaké by to bylo, kdybyste vymysleli fantastický startup, který by se následně prodal za opravdu obrovské peníze? To je sen mnohých z nás, ovšem pro někoho se tento sen stal skutečností. Konkrétně vývojáři americko-českého startupu Sapho nyní jásají, jelikož byl jejich startup odkoupen, a to za více jak dvě stě milionů dolarů. Za koupí stojí společnosti Citrix.

Znáte americko-český startup nazvaný Sapho? Jedná se o zajímavý startup, který byl založen před čtyřmi lety. Hlavním cílem aplikace je vývoj softwarových aplikací. Pomocí startupu se pracuje na dalších mikroaplikacích, využívají se moderně robustní systémy, také se integrují staré finanční nebo obchodní softwary. Kromě toho řeší startup i přenášení dat od Microsoftu či SAP do modernějších zařízení.

Jak jsme zmínili, firma funguje dlouhé čtyři roky. Za tu dobu se startupu podařilo získat investice ve výši skoro třiceti milionů dolarů. Když se získala poslední investice, začalo se spekulovat o možné prodeji firmy. A k tomu ostatně došlo, ovšem až nyní.

Žádný Microsoft, ale Citrix

Spekulovalo se nad prodejem společnosti Microsoft, která byla rozhodně předním hráčem v této obchodní hře. Kromě ní ze byla společnost IBM, ale nakonec se novým majitelem startupu stala společnosti Citrix, která svým zákazníkům poskytuje bezpečné digitální pracoviště.

Americko-český startup byl prodán za zmiňovaných dvě stě milionů dolarů.

Koupě, která dává smysl

Je nutné také říct, že tato spolupráce rozhodně dává smysl. Přece jen veškeré produkty ve startupu Sapho bude moct Citrix využít v rámci svých služeb a pro své zákazníky. Díky novému startupu se hodnota společnosti Citrix opět zvýšila. Do nynějška používala přes 400 tisíc firem po celém světě, hodnota firmy do té doby činila zhruba čtrnáct miliard dolarů.