adrenalinové sporty

Adrenalinové sporty

Adrenalinové sporty jsou poslední dobou velmi vyhledávané.  Současná společnost touží po nevšedních zážitcích, nebojí se riskovat a ráda experimentuje. Proto jsou místa, kde si můžete dopřát adrenalinový nářez přeplněná nadšenci čekající, až na ně přijde řada a také zažijí to vzrušení, které je spojeno s vyplavováním hormonů, který se nazývají serotonin, dopamin a endorfin.  Pokud toužíte po podobném dobrodružství, pak se vám jistě bude hodit tento článek, ve kterém si svět adrenalinových sportů přiblížíme.

Druhy adrenalinových sportů

Adrenalinový sport je obecné označení pro aktivitu, která s sebou přináší nebezpečí.  K vyzkoušení je spousta různých zážitků a další každým rokem přibývají. Často souvisí s volným pádem, výškou a vysokou rychlostí.  Se kterými adrenalinovými sporty se tedy můžete setkat?

Bungee jumping

Je asi nejznámějším adrenalinovým sportem vůbec. Při této aktivitě jste přivázáni lanem a skáčete z velké výšky- nejčastěji z mostu. Tento zážitek ale není vhodný pro  lidi, kteří mají problém s kardiovaskulárním systémem. Při bungee jumpingu, který nabízeli nekvalifikovaní provozovatelé, se zabilo již mnoho lidí. Pokud se tedy pro tento sport rozhodnete, vyhledejte kvalitní provozovatele.  Cena bungee jumpingu  se pohybuje okolo osmi set korun.

Base jumping

Jedná se o seskok padákem z pevného místa, například ze skály. Za tento zážitek si poněkud připlatíte, jelikož v ceně bývá i instruktáž, kterou potřebujete pro provedení seskoku. Cena se tedy pohybuje okolo tří a půl tisíc. Opět platí, že tento sport není vhodný pro lidi s problémy s kardiovaskulárním systémem.

Freediving

Pod názvem freediving se skrývá potápění bez dýchacího přístroje.  Potápění obecně má mezi adrenalinovými sporty velké zastoupení. Existuje také cavediving, což je označení pro potápění v jeskyni

Icediving

Tto je potápění pod ledem.

Výše zmíněné adrenalinové sporty patří k nejvyhledávanějším a také nejnebezpečnějším. Jejich vyzkoušení tedy důkladně zvažte.