V některých zemích alkohol za volant patří. Kde můžete řídit pod vlivem?

V některých zemích alkohol za volant patří. Kde můžete řídit pod vlivem?

Vydáváte se na cestu do zahraničí? Měli byste se informovat o tamějších silničních pravidlech. Ne všude platí stejná pravidla na silničních komunikacích jako u nás. Například v mnohých zemích je povolené usednout za volant, i když máte promile v krvi. Zatímco v České republice platí nulová tolerance, v mnohých zemích je tomu jinak. Dokonce Česko patří jen k minimu zemí, kde nesmíte za volant usednout, pakliže vám v krvi koluje alkohol nebo máte tzv. po kocovině.

Podle statistik je na světě třináct států, v nichž se řídí heslem – alkohol za volant patří. Jak již bylo zmíněno, Česká republika je jen jednou z mála zemí, kde alkohol za volantem není tolerován. Zmiňme si však některé ze zemí, kde lidé nepotřebují Alcohol Killer, tedy nápoj na odbourávání alkoholu, protože mohou jezdit i totálně na mol. 

Důvodem toho, že v některých zemích mohou lidé řídit automobil pod vlivem, je, že v takových zemích chybí zákon, který by jakkoli omezoval požití alkoholu za volantem. Jaké konkrétní země to jsou?

Kde se může pít alkohol za volantem?

Zemí, kde neexistuje zákon, který by zakazoval alkohol za volantem, je celá řada. Řadí se k nim například Bolívie. Pokud se však rozhodnete řídit v Bolívii, budete řídit na jedné z nejvíce nebezpečných silnicích na světě. Díky tomu, že v Bolívii neexistuje žádný zákon, který by stanovoval hranici či limit alkoholu v krvi, řidiči na silnicích pod vlivem doslova blázní. Nemůžeme se divit tomu, že v Bolívii najdeme takzvanou Silnici smrti, což je kluzká cesta nad propastí, po které se navíc často projíždí opilí řidiči. 

Bez limitu se řídí v Africe

S žádnými limity se setkáte také v Africe. Zde se sice nesetkáte s takovým množstvím řidičům jako v jiných zemích, ale zejména v Keni je řidičů víc než dost, kteří mohou řídit pod vlivem a kteří tedy řídí s naprostou bezstarostností.