Jaké víkendové aktivity ovlivňují váš pracovní týden?

Jaké víkendové aktivity ovlivňují váš pracovní týden?

Když odbije v pátek v práci konec, lidé se se štěstím v očích ženou domů. Neuvědomují si ale jedno, i když je víkend, neměli by ve svých snahách polevit. Víkendy s sebou sice přináší jistou míru anarchie, té však nemůžeme dovolit, aby nám negativním způsobem ovlivnila nadcházející pracovní týden. Nelze zapadnout do zcela jiného režimu, tím bude výraznou měrou ovlivněna naše aktivita v pondělí. Na co konkrétního si dát především pozor? 

Nespěte příliš dlouho 

Řada lidí si chce vypěstovat jakousi spánkovou rutinu. Touží chodit spát ve stejný čas, jako když vstává. A je to tak dobře. Zvyšuje se tím kvalita našeho spaní, navíc se člověk učí jisté disciplíně, která je v současném světě opravdu zapotřebí. Jenže najdou se jedinci, kteří se o spánkovou rutinu snaží jenom během pracovního týdne a v sobotu a neděli v tom pokulhávají. A to je samozřejmě špatně. 

Na vybočení z obvyklého spánkového režimu a na dlouhý spánek během víkendu upozorňují i experti, kteří často říkají, že právě rutina člověku pomáhá nastavit si vnitřní hodnoty. Pokud se bude o víkendu příliš dlouho dospávat, tělo se bude v pondělí cítit spíše unavené a pracovní produktivita bude na bodě mrazu. 

Žádná hydratace 

Hlavně hodně pít! Rada, která zní ze všech stran. Bohužel jen hrstka lidí si uvědomuje, co všechno tekutiny vlastně ovlivňují. Mají velký vliv i na to, jestli se do nového pracovního týdne vrhneme s nadšením či naopak.  

Během víkendu máme bohužel tendenci sklouznout spíše k alkoholu, což znamená, že dva dny proležíme s bolestí hlavy v “polámaném” stavu. Místo nápojů s obsahem alkoholu bychom měli sáhnout po prachobyčejné vodě, kterou si případně lze osvěžit třeba citronem, rozmačkaným ovocem nebo bylinkami. Tímto krokem velmi prospějeme svému zdraví a do pracovního týdne vkročíme bez zdravotních obtíží.