Jaké druhy papoušků chovat ve venkovní voliéře?

Jaké druhy papoušků chovat ve venkovní voliéře?

Venkovní voliéry postavené z hliníkových profilů Aluhobby jsou ideálním místem, kde můžete chovat své papoušky po celý rok. Tedy, mnozí začínající chovatelé se domnívají, že papoušky je nutné nějakým způsobem zazimovat, ale při chovu konkrétních druhů můžete počítat s chovem okrasných ptáků po celý rok.  

Australští papouškové přichází na scénu 

Pokud odmítáte stavět ptačí klec v obývacím pokoji, ale opravdu dáváte přednost spíše okrasným ptákům ve venkovních voliérách, při výběru ideálního ptačího společníka dejte přednost australským druhům. Ti jsou totiž pro venkovní celoroční pobyt zvyklí a jsou dokonce i uzpůsobení k tomu, aby v chladnějších měsících v pořádku přežily.  

Konkrétně máme na mysli korely nebo rozety, ale venku to zvládnou i andulky, které jsou svou anatomií těla taktéž k tomuto přizpůsobené. Jestliže vás to však k těmto australským druhům příliš netáhne, nabízí se se ještě vodní ptactvo.  

Okrasní vodní ptáci jako další v pořadí 

Pokud vám klasičtí papouškové nejsou zrovna „po chuti”, vhodnou volbou jsou bezesporu okrasní vodní ptáci, kteří jsou ideální na chov i v zimě. Zejména pokud s chovem začínáte, budou lepší volbou než zmiňovaní papouškové, u nichž větší druhy vyžadují také více pozornost a více péče.  

Abyste však mohli chovat okrasné vodní ptáky, nevystačíte si jen s venkovní voliérou, ale také s vodní plochou, která se v ní nebo kolem ní musí nacházet. Pokud mají byť jen menší vodní plochu a volný výběh, přečkají i dlouhou zimu bez nějakých zvláštních opatření.  

Sledujte požadavky konkrétních ptáků 

Na co musí myslet každý budoucí chovatel ptactva je, že není pták jako pták. Zatímco někteří přežijí zimu bez problémů, jiní se budou před chladnými měsíci bránit, co jen to jde. Před koupí daného druhu si proto u obchodníků nebo původních majitelů ověřte, jestli jsou vůbec přizpůsobeny na zimní podmínky či nikoliv.