Dřevostavby jsou aktuálně hitem. Jaké existují druhy dřevostaveb?

Dřevostavby jsou aktuálně hitem. Jaké existují druhy dřevostaveb?

Když člověk uvažuje nad stavbou vlastního příbytku, hledá to nejvýhodnější, nejlevnější a taktéž nejrychlejší řešení. Při rozhodování tak odpadá investice do klasického zděného domku, jehož stavba trvá pěkně dlouhou dobu (někdy trvá i několik let). V potaz však přichází dřevostavby, které jsou podle posledních průzkumů doslova hitem nejen mezi mladými, ale i mezi staršími generacemi. Otázkou zůstává, jaké existují druhy dřevostaveb, jež hravě postaví společnost ORCAN GROUP s.r.o.?

Co jsou to dřevostavby?

Pokud hovoříme o dřevostavbách, mluvíme o příbytcích, které jsou z velké části postavené jenom ze dřeva. Při stavbě dřevostaveb se využívají především řeziva, desky, taktéž nejrůznější izolační materiál. Jsou to často nízkoenergetická řešení příbytků, i proto jsou dřevostavby tak oblíbené. Jsou navíc rychle postavené a jejich náklady nejsou do nebe volající jako v případě klasického zděného domku. 

Jaké existují druhy dřevostaveb?

Uvažujete nad výstavbou dřevostaveb? Líbí se vám tento typ bydlení a chcete si dřevostavbu pořídit? Pokud je tomu tak, je třeba si vybrat hned z několika druhů dřevostaveb. Obecně se dřevostavby rozdělují na roubenky a sruby. Zatímco roubenka je tvořena kládami, jež jsou opracované, u srubů se pracuje s krapet jinými kusy dřeva. V obou případech však mluvíme o příbytcích, které mají opravdu příjemnou atmosféru, i když mají poměrně rustikální vzhled, jenž se nehodí kamkoli. 

Také se můžeme setkat s dřevostavbami s masivní panelovou konstrukcí. Tento typ dřevostaveb je dnes velice oblíbený, jelikož se jedná o speciální a velice moderní bydlení, které je známé pro svou nevšední konstrukci. V případě tohoto typu dřevostavby lze mluvit o pevnosti a příjemnosti jako o výhodách. Za nevýhody lze zase považovat vyšší cenu, jelikož je dřevostavba stavěna z masivu.