Čtyři tipy na digitální detox

Čtyři tipy na digitální detox

Dnešní svět ovládají moderní technologie a internet jako takový. Je proto třeba, abychom co nejrychleji si uvědomili, že svět není jen o digitálních technologiích, že není jen o tom, co přidáme na sociální sítě. Svět je i o mnohém jiném. Pokud pociťujete, že na sociálních sítích či internetu obecně

doslova visíte, je třeba se pustit do digitálního detoxu, který však není možné podcenit. Chcete přece, abyste se po digitálním detoxu cítili dobře, ne?

Jak rozdrtit digitální závislost, to je velké téma. Mnozí lidé nevědí, jak na to, proto jsme připravili čtyři tipy, jak na digitální detox. Jak jsme však zmínili, je třeba to brát opravdu s vážností a se vší pokorou.

Nastavte si večerku

V devět hodin vám pravděpodobně nikdo nebude psát z práce a na sociálních sítích se jen budete brouzdat večírky, na kterých jsou zrovna vaši přátelé. Jelikož víte, co vás na internetu čeká, vypněte všechny gadgety a mobilní aplikace, není třeba je takto večer mít zapnuté. Raději si vypněte i internet, takto večer opravdu není třeba mít internet zapnutý. Navíc jistě půjdete brzy spát a říká se, že pro kvalitní spánek je dobré mít minimálně půl hodiny před spaním klid od technologií a elektroniky.

Odepisujte jen v určitý čas

Nekontrolujte e-maily každou minutu, nikdo to tak nedělá. Stejně tak svým přátelům nemusíte odepsat hned, můžete odepsat až později. Určete si proto hodiny na odepisování, protože jen tak budete minimalizovat trávení na sociálních sítích. Stanovte si třeba jednu půlhodinu dopoledne a jednu odpoledne, nemusíte odepisovat milionkrát denně. Svět se nezboří ani tehdy, kdy odepíšete na druhý den.

Budíky na stůl, hodinky na ruku

Mobilní telefon často vytahujeme proto, abychom se podívali na hodiny, ale mnohdy je to spíše jen výmluva, abychom se mohli podívat, co nám přátelé napsali. Pravdou je, že hodiny najdeme i na klasickém ciferníku hodinek, proto si je dejte na ruku a mobily dejte stranou. Stejně tak to udělejte i s budíky, není třeba se budit jen s pomocí telefonu.